| CaTaLyN_3142 a întrebat:

La ce este bun facebook-ul? Mi-am facut un cont si nu stiu la ce sa il folosesc? dati-mi toate datele despre facebook! DAU FUUUUUUNDA

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

E ceva in genul hi5, dar mai complex,un site in care iti faci prieteni, comunici online pe chat, ai jocuri online si tot ce vrei

| No a răspuns:

Utilizatorii înregistraţi au posibilitatea să-şi găsească prietenii, dar şi pe orice alţi utilizatori din toată lumea, nu numai din ţara în care se află. Utilizatorii îşi pot crea şi modifica propriul profil ori de câte ori doresc. Profilele publice pot fi blocate de către alţi utilizatori, dar nu şi profilele personale. Conform datelor furnizate de către compania comScore, facebook primeşte majoritatea vizitatorilor săi de la Google, Microsoft şi într-o măsura mai mică prin Yahoo! Una dintre cele mai importante şi populare caracteristici ale acestei reţele de tip social o reprezintă posibilitatea postării de fotografii. Deasemenea utilizatorii se pot recreea cu diferite jocuri online precum şahul.

| Marcela a răspuns:

Pei...vorba lui katy :p e un fel de hi5
doar ca aici poti vorbii cu prietenii tai online ca pe mess...
poti participa la concursuri fel si fel...
sunt jocuri pe care le poti juca nu numai singur...
sau cum ar fi adevar sau provocare sau...etc happy
butoneaza'l pana ii dai de capwinking
Succes!