| elenaaaa234 a întrebat:

La facultate, în semestrul 2 cum se acordă bursa? Se face media de pe ambele semestre? Sau se acordă doar in baza mediei de pe semestrul 2? Daca am o restanță pe primul semestru, mai pot lua bursa in semestrul 2?

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Daca ai restanta, nu vei mai lua bursa, indiferent cat de mare ti-ar fi media generala pe semestru.

| elenaaaa234 explică (pentru Yuoia):

Imi voi da restanta in vara. Ma interesa cum se acordă bursa pe semestrul 2? Se tine cont doar de media de pe semestrul 2 sau se face media de pe ambele semestre?

| Yuoia a răspuns (pentru elenaaaa234):

Ti-am spus. Ai restanta pe primul trimestru, nu iei bursa in trimestrul 2. Indiferent de medie. Media "pe ambele semestre" va conta la bursa anului urmator.