| UatDăFac a întrebat:

happy
La liceu - profilul filo bilingv engleza se face franceza? [trebuie sa stiu franceza?]
Daca puteti sa imi mai dati mai multe informatii despre acest profil happy

7 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Pai nu, nu se face franceza. Accentul se pune numai pe engleza.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Da trebuie sa stii si tu ceva franceza, engleza ca daca nu, e greu sa te descurci.si se fac 3ore pe saptamana plus teza la respectiva limba si inca ceva daca e filologie dai teza si la latina. pe langa romana si matematicahappy
suceeshappyhappyhappy

| aliceinchains a răspuns:

Eu sunt la filologie, intensiv engleză. Se face franceză, într-a noua și a zecea două ore pe săptămână, și într-a 11-a și a 12-a câte patru ore pe săptămână.
Nu ai cum să nu faci o a doua limbă străină dacă ești la filo.happy

| FoarteLetargic a răspuns:

Da, se face si franceza.

| basexcu a răspuns:

Pai daca e bilingv (doua limbi) v-a trebui sa inveti 2 limbi, insa la bilingv engleza aveti mai multe ore de engleza. Daca nu iti place franceza poti opta pentru. spaniola sau italiana.

| pinkelephant a răspuns:

Se face franceza ca limba a doua, cate 2 ore pe saptamana. Btw, la filo nu se da teza la matematica, doar la romana, engleza, latina si parca istorie.

| SSweetAAngel a răspuns:

Da se face dar doar 2 ore pe saptamana deoarece e limba 2. Poi daca vrei note mari trebuie sa stii daca te multumesti si cu note mai mici, atunci nu e nicio problem.Succes la examenul de admitere la profil!