| Lorree a întrebat:

La scoala, sunt seful clasei.Prin urmare, f multi colegi au devenit f invidiosi.Nu stiu ce sa fac sa ma inteleg din nou bine cu ei.Chiar nu imi place cum se poarta cu mine, ma privesc cu invidie, si de fiecare data cand fac o greseala sar cu gura pe mine de parca as fi omorat pe cineva! Help! funda`happy

Răspuns Câştigător
| Dorinel a răspuns:

D'aia eu nu ma bag in asemenea treburi... pot fi oricand sefu clasei si pe urma sa ma ocup cu toata hartzogaraia din cls...neahh oh go on nu'mi pierd eu timpu' meu pentru nimic laughing.

Ai niste colegi foarte prosti daca sunt invidiosi ca tu esti sefu clasei si eu nu.
Adica ei cred ca daca esti sefu clasei ai o atitudine fata de restul straight face
Fi cat mai de treaba, deschis, intelegei, ajuta'i in limita bunului simtz... da'te bine pe langa toata lumea sa te placa toti si o sa vezi ca o sa-ti mearga foarte bine! big hug Bafta la scoala!

3 răspunsuri:
| Lorree explică:

DeadlyM, am incercat sincer, de doi ani tot incerc sa o conving[e diriginta]e al treilea an in care vreau sa scap`. de aceasta "functie".straight faceSi sincer nu prea reusesc! Nu ma intelege`. i-am spus in mii de feluri.si i-am spus si de invidia colegilor. A vorbit cu ei odata dupa care nu a mai interesat-o.Deci nu stiu ce sa mai fac

Multumesc pentru sfaturi! Si tie si lui Dorinel`

| jessyk a răspuns:

Eu nu am fost sefa de clasa dar nu imi plac sefy care parasc.de ex eu in gimnaziu am avut o super sefa care tinea d fiecare data cu noi ea ne ajuta cu orice problema iar acum sincera sa fiu ii duk ff ff mlt lipsa...iar uh incearca sa fi cu ei nu cu domnul/domna diriginta pentru ca de asta te invidiaza sau mai degraba te urasc.serios incearca sai ajuti cand au nevoie sai scoti din prostii nu-i dai in gat l profesorii.j astfel te vor adora toti colegii

| MaryDemocracy a răspuns:

Daca nu-ti place sa fi seful clasei nu poti sa vorbesti cu diriginta sau cu dirigintele si sa-i spui ca nu mai vrei sa fi seful clasei? Si daca te intreaba de ce poti sa-i raspunzi ca nu ai timp sau ceva de genu.