| Alaska400 a întrebat:

La un film de la Cinema City care e interzis minorilor nu se poate da semnatura de la un major pentru o persoana care nu are 18 ani? Sau daca rezerv biletele de pe net si cand ma duc la cinema sa le iau nu mi le da daca nu sunt major? Trebuie semnatura de la parinti?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este interzis minorilor sub o anumita varsta cei care n-au varsta respectiva nu pot intra, indiferent ca au sa nu acordul parintilor sau altui major.

| Alaska400 explică (pentru Ioandelasal):

Am fost la The Hunger Games in 2012 cand nu aveam 15 ani si trebuia sa semneze parintele (sau o persoana care avea peste 15 ani, nu mai stiu exact) ca pot viziona filmul.A semnat unul dintre ei si m-a lasat sa intru.Nu se poate face la fel cu un film 18+?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alaska400):

In mod legal nu se poate, inseamna ca filmul este numai pentru majori.