| PoUfOuLeTe a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine pentru ca sunt undeva in pom si pomul in aer,care e faza cu facultatea acreditata? Eu am citit ca nu poti sa iti dai licenta decat intr-o facultate acreditata,iar daca a ta nu e,te duci la alta facultate,ok,nu-i bai, insa am auzit ca daca termini o facultate care nu e acreditata nu ti se recunoaste diploma de nu stiu cine si ca ai sansa sa nu te angajeze cineva? Asa e? lamuriti-va va rog frumos... fundita

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Facultăţile acreditate sunt facultăţi recunoscute permanent ca instituţii de învăţământ, care funcţionează cum trebuie, pe scurt, sunt alea bune.
Cred că te referi la cele autorizate sau acreditate provizoriu, care au anumite limite, pot funcţiona doar un timp, şi da, care pot ridica semne de întrebare când vine vorba de licenţe şi alte d-astea.
Dacă găseşti undeva că scrie că e "acreditată", e de încredere.

1 răspuns: