| Stan24 a întrebat:

Bună, locuiesc la țară unde mai orice om din satul nostru are ca animale de curte găini! Pe strada alăturată locuiește un prieten de-al meu care cu câteva luni în urmă i s-au furat aceste găini pe care el le avea!

Astăzi mi-a spus faptul că ieri seara i s-au furat găinile unchiului său, iar tot ieri seară i s-au furat găinile bunicii mele, plus ceilalți din sat s-au plâns ca li s-au furat înaripatele!

Având și noi găinii îmi este puțin cam teamă că ar putea veni în seara asta să le fure si pe ale noastre! Mie mi-e teamă de faptul că sunt singur acasă!

Cum pot proceda în cazul în care se întâmplă asta? Ce ar trebui să fac?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pune lacăt la poartă.

| danaieladaniela a răspuns:

Iti recomand sa le inchizi in cotet!
acum 2 luni vecilului meu i s-a intamplat la fel ...niste caini infometati le-au manacat...

| Anonim53220 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, si parerea mea e sa alertezi politia daca vezi ca vine cineva sa le ia, si sa incerci sa il vezi de la departare cam unde se duce.Sa nu incerci sa il impiedici sa le fure, e prea periculos.Eu asa as face in locul tau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim53220):

Ii inchizi in cotet? legi un caine pe langa cotet? Cand latra iesi afara, sau aprinzi luminiile asa isi pierde indrazneala. Sau Daca ai bec in zona, il lasi aprins peste noapte(nu consuma mai nimic, te asigur), iar cand auzi galagie te uiti afara si faci o poza daca vezi pe cineva.