| MARIAAAAA46789 a întrebat:

Bună lume, nu prea știu cum sa încep..sunt împreună cu un băiat pentru care am făcut multe compromisuri,mi-am pus toată viata în cap datorita lui.
Am fost nevoită să mă culc cu el pentru a nu mă părăsi.și am făcut-o chiar dacă virginitatea mea contează foarte mult pentru părinți și viata pe care o duc în sine,a fost seara cea mai grea din viata mea iar el ma lăsat următoarea zi dar sa întors.și ma mai lăsat în mod repetat iar eu doar stau și îl astept de fiecare dată.i-am iertat lucruri pe care el nu le ar iertata niciodată,el nu mar ierta nici dacă mar pupa cineva pe obraz fiind despărțiți totuși,spune ca nu as mai fi a lui și ca să terminat cu mine acolo, îmi tot pune în cap faptul ca el poate să își ia fata virgină oricând dar pe mine cine mă mai ia așa un român doar.e ca și cum sunt a lui îi aparțin și poate face ce vrea din mine.
La început totul fiind nou mi se părea normal ce se întâmplă și pot să zic că mă simțeam bine cu el sexual vorbind dar acum trebuie sa fac ce vrea el când vrea el și dacă refuz spune ca nu este după mine sau se întoarce cu spatele și nu ma mai baga în seama și știu ca va urma o cearta pentru ca îmi va spune ca se simte respins de femeia lui dar nu se întâmplă o singura dată pe noapte, mă obligă să îi fac oral și nu îmi doresc asta ma vede ca plâng și refuz mă ia în brate îmi șterge lacrimile și continuă pana ajung să îi fac.un sfat vă rog.

Răspuns Câştigător
| DeMicUnCălător a răspuns:

Buna.Nu stiu ce partener blocat in secolul xviii ai, insa in 2023 exista si barbati normali la cap, care nu pun pret pe virginitate sau alte tampenii.Nu mai asculta de vorbele manipulatoare ale acestui individ.

De ce ai acceptat de la bun inceput sa te culci cu el? Cum poti sa iubesti un asemenea om care te obliga la sex si apoi iti reproseaza ca nu te va mai lua nimeni? Rupe relatia cat mai ai ocazia, deoarece ceea ce simti nici macar nu este iubire, ci un atasament intr-o forma cat se poate de toxica.Se joaca cu mintea ta si te face sa simti singura, inutila, apoi te insulta ca nu te va mai lua nimeni, tocmai ca sa isi poata bate joc de tine in continuare.

Despre ce nationalitate vorbim mai exact? Nu asculta de toate prostiile spuse de anonim.El trimite aceleasi linkuri penibile cu femei in costum, insa nu toti au aceelasi fantezii dubioase. Niciun barbat decent nu se comporta cu partenera de parca e o sclava sexuala sau o carpa, sa faca ce vrea cu ea. Intr-o relatie sanatoasa se comunica, exista consimtamant in ce priveste sexul de orice fel, si nu se ajunge vreodata la santaj de tipul,, ori te culci cu mine ori te parasesc''.

Mai adaug ca niciun om nu poate detine pe cineva! Nu, nu esti a lui, si nici nu te detine, sclavia a fost interzisa. NU, nu poate face orice din tine. Poate face doar ceea ce tu ii permiti. Tu poti face ce vrei cu viata ta si esti libera. Deci de ce il lasi sa te trateze asa? De ce nu te impui? Adica el se duce si se distreaza cu altele, dar tu trebuie sa il astepti cuminte acasa? Faptul ca te preseaza pana accepti sa ii faci oral este de-a dreptul gretos.

De ce consideri ca esti pierduta in viata? Locuiesti cu acest om? Nu mergi la scoala?

| MARIAAAAA46789 explică (pentru DeMicUnCălător):

Suntem de etnie romă, nu locuiesc cu el dar ma simt blocată pentru ca nu avansez mai departe..imi este frica de ce urmează dacă afla tatăl meu. știu ca trebuia sa ma gândesc de la început.și ma gândesc ca el nu mă va lua și o sa rămân sclava acasă și bătută cu fiecare ocazie.
Îți mulțumesc mult pentru sfat❤️

| dullcat a răspuns (pentru MARIAAAAA46789):

Am inteles.Imi pare rau ca te-ai nascult intr-o familie cu o asa mentalitate.Chiar daca in conceptia lor este gresit ce ai facut, sub nicio forma nu meriti sa fii batuta sau batjocorita pentru asta.

Scrie povestea ta intr-un mesaj privat pe aceasta pagina. https://www.facebook.com/centrul.filia

Poate daca incerci sa vorbesti cu mama ta, sa-i spui adevarul, situatia nu va degenera atat de urat.Ma gandesc ca totusi parintii ar dori sa auda ca ti-ai pierdut virginitatea direct de la tine, nu sa auda zvonuri sau insulte direct de la acel individ care ti-a luat-o.

Repet, rupe relatia cu el.Din moment ce nici macar nu sunteti casatoriti, tot ce face e sa te umileasca si sa-si satisfaca propria placere sexuala. Comportamentul asta e cel care nu ar trebui iertat sub nicio forma.
Ati folosit protectie, astfel incat sa nu ramai insarcinata? Cred ca asta ar inrautati si mai mult lucrurile pentru tine. :(

| MARIAAAAA46789 explică (pentru dullcat):

Nu s-a întâmplat aproape niciodată cu protecție, după cum spune el nu-i după mine...eu trebuie sa fug de acasă serile ca să ma vad cu el fiind un pericol foarte mare sa fiu prinsă și faptul ca locuiește în țigănie lângă cumnatul meu agravează totul..nu as avea cum sa vorbesc cu mama iar spune tatalui ..nu am cea mai bună relație cu părinți mei, totul se învârte în jurul lor. dacă fug scap din mâna tatalui dar intru în mâna lui.

| dullcat a răspuns (pentru MARIAAAAA46789):

Asta e foarte grav! Ba este dupa tine, este si decizia ta, alegerea ta, deoarece in caz de sarcina, tu porti apoi copilul in burta si trebuie sa-l cresti. El nu va purta nicio responsabilitate, va nega totul. Spune-i ca nu ai nicio obligatie fata de el, nu sunteti casatoriti si nu iti poate spune ce sa faci! Si pentru binele tau, nu te mai strecura noaptea, deoarece poti da si peste alte pericole.Nu este deloc ok.

Parintii tai iti vor binele, sa fii asezata la casa ta, asa brutali cum sunt ei, insa acest individ iti vrea doar raul! Nu te iubeste, nu te respecta, nu iti respecta corpul sau viitorul tau.

Stiu ca doare foarte mult, dar repet, rupe relatia.Iti vei da seama in timp ca ai facut astfel alegerea corecta, si ca ceea ce simteai fata de el nu era deloc iubire.

| MARIAAAAA46789 explică (pentru DeMicUnCălător):

Hei tot eu multe luni mai târziu, ți am luat sfatul în considerare nu mai am nicio treaba cu el de mult timp, sunt foarte bine singura, el se tot întoarce și ma tot cauta dar nu mai pun în seamă vrăjala lui ieftină, am deschis ochi insfarsit, îți mulțumesc mult pentru faptul ca am avut un început de a gândi rațional datorita sfatului tău!❤️

| dullcat a răspuns (pentru MARIAAAAA46789):

Buna! Ma bucur foarte mult sa aud ca esti ok si ca te-ai gandit sa ne spui care mai este situatia dupa ce a trecut atata timp.Ai grija de tine, ignora insistentele fostului si aminteste-ti de aceasta victorie in momentele grele, iti va da curaj si putere!

24 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te desparți imediat de el. Acesta este unicul sfat.

| dullcat a răspuns:

Cred ca ai probleme la mansarda, individule.Tot tu ma ignori si apoi tot tu te bagi in seama si spamezi pe aici, blocand oameni care nu au nicio legatura cu mine. Macar daca ai oferi un sfat din acest secol, dar nu, esti complet irelevant si rupt de realitatea curenta. Vezi-ti de nepotii tai si de blocarea de 100 de ori a tututor persoanelor de pe aici. laughing

| anonim3247 a răspuns:

Voi nu sunteți români și așa se poartă bărbații cu femeile la voi.

| MARIAAAAA46789 explică (pentru anonim3247):

Dragul meu țin să te informez ca nu toți sunt la fel, mulți din bărbați de etnie romă respectă su iubește o femeie mai mult decât un roman, aici nu este despre ce rasă suntem este despre ce avem în noi și în ce fel privim iubirea și viata, dacă eu nu am avut noroc este pentru că am ales sa fiu la picioarele celui pe care îl iubesc știind ce mă așteaptă.
Este omenesc sa greșim dar trebuie sa avem rațiune să încercăm să și reparăm dacă mai este de reparat.

| anonim3247 a răspuns (pentru MARIAAAAA46789):

Așa sunt bărbații ca el

| anonim3247 a răspuns:

Ce soluție poți avea cu el - să devi foarte rea cu el și doar așa înțeleg bărbații ca el.

| MARIAAAAA46789 explică (pentru anonim3247):

As vrea să îl fac pe el să înțeleagă unele lucruri dar nu știu cum sa iau atitudine în fața lui.
Nu port fuste...am doar 16 ani și sunt cumva pierdută în viata deja.

| MARIAAAAA46789 explică (pentru anonim3247):

Fuste începi sa porți după ce te iei cu el

| anonim3247 a răspuns:

Dullcat5678 - nu mai băga în seamă ce scriu eu

| anonim3247 a răspuns:

Dullcat5678 - nu mai jigni pe cine te-a blocat

| anonim3247 a răspuns:

Dullcat5678 - De ce jignești dacă ești blocată de mine?

| haileewatson a răspuns:

Esti prostuta rau, iar el doar se foloseste de tine. Un om care te iubeste nu te santajeaza: sa te culci cu el ca sa nu va despartiti, nu te paraseste si se intoarce cand vrea el. Etc
Iar tu se pare ca ori esti prostuta ori parintii tai nu te-au invatat chestii.
"Chiar daca virginitatea conteaza mult pentru parinti" - asta e cel mai scarbos lucru pe care sa il zici. Corpul tau si virginitatea ta sunt doar ale tale, nu ale parintilor tai. Tu trebuie sa faci ce vrei cu corpul tau.
Daca nu te trezesti la realitate si nu te desparti de el, vei continua asa pana la adanci si batraneti: sa fii doar un obiect pentru o persoana careia nu ii pasa de tine

| DeMicUnCălător a răspuns:

Imi pare rău că trebuie să-ți spun adevărul dar ești un om foarte slab și foarte ușor de manipulat. Ești victimă și nici măcar nu poți admite.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Draga mea, nu ii mai permite acestui individ să mai intre înapoi în viața ta asa cum are chef.
Când doua persoane ajung într-un punct de genul, ambele trebuie sa fie de acord, altfel se poate trece chiar și ca viol.
Asa ca sfatul meu este sa îl lași, cu timpul o sa găsești și un băiat care sa te respecte si să fie demn de tine, momentan bucurate de timpul petrecut cu oamenii dragi, vezi ce îți dorești în următoarea relatie și crede-mă într-o relație nu doar o persoana trage și face sacrificii și celalalta coopereaza pentru binele relației.
Și cu siguranță un om care te respecta nu te obliga sa faci anumite lucruri și nu te înșeala pe toate părțile.
Dacă ești șantajata după toată faza : - discuta cu familia ta.
- Mergi la politie

| MARIAAAAA46789 explică (pentru Alexia999997777777777777):

Îmi este greu sa îl las pentru ca în ochii mei este un copil pierdut care are nevoie sa fie iubit, nu este cel mai bun nici pe departe dar unele seri când îi plâng în brate și îi povestesc probleme mele și îmi spune ca va fi bine și mă mângâie pe par mă face să cred că trebuie doar să încerc să îl ajut în comportamentului lui și sa îi fiu alături sa accept pana se va mai maturiza puțin și va înțelege ce face de fapt.

| dullcat a răspuns (pentru MARIAAAAA46789):

Uite, citeste aici si raspunsul dat de DrDilavia, despre virginitate:
https://www.tpu.ro/......put-viata/

| AmandinaDragan a răspuns:

Esti cam prostuta. Scuze.

| Continchiscontsters a răspuns:

Nu te iubește cu Adevărată