| LarisaAndreea a întrebat:

Luna aceasta nu mi-a venit menstruatia si nu inteleg de ce. Mentionez ca nu mi-am inceput viata sexuala!
Nu mi s-a mai intamplat asa niciodata...

Răspuns Câştigător
| LNK a răspuns:

Salut!
Fiecare organism e diferit si nu e o regula batuta in cuie care spune "azi iti vine". Din nick-ul tau banuiesc ca ai 11 sau 12 ani, esti la inceput si organismul nu e foarte acomodat. Astfel, mai apar dereglari. Dar doar pentru ca ti-a lipsit o luna nu e grav, in special ca nu ti-ai inceput si viata sexuala. Daca totusi lipseste 6 luni, atunci ar trebui sa-ti faci griji. Asa ca stai linistita, tot vine. Ca s-a decis sa mai faca o "oprire" si intarzie, asta nu conteaza. In concluzie, stai linistita, e normal. Sau poate sa intarzie din cauza unei raceli de exemplu.
Pa-pa! happy

3 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

Poate ai racit.Nu te ingrijora, o sa vinahappy

| Katheriina a răspuns:

Sa stii ca e ceva normal. Eu in iunie si iulie nu am avut, si nici eu nu mi-am inceput viata sexuala. Mama mi-a spus ca nu e nimic grav. Daca nu iti vine menstruatie timp de vreo 5 luni atunci ar trebui sa iti pui un semn de intrebare. Dar stai fara grijawinking E ceva normal!

| emy_3668 a răspuns:

Pai depinde cati ani ai. oricum nu trebuie sa te ingrijorezi o sa-ti vina asta inseamna ca, corpul tau este in "reglare" si nu trebuie sa-ti faci griji. dar totusi iti recomand sa te duci la medic