| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy. Luna viitoare o sa plec pentru prima oara la mare cu familia unei prietene.Acum am niste intrebari happy:
1.Ce ar trebui sa iau dupa mine la mare?
2.Cum este in Costinesti? Care sunt preturile hotelurilor in general?
3.Cati bani ar trebui sa-mi iau la mine?
PS: Sunt fata happy
Funda pentru cel mai amanuntit raspuns. big grin

Răspuns Câştigător
| cllaudDia a răspuns:

Pai in primul rand depinde cat stai acolo. Pretul unei camere difera in functie de conditile care le au, poate fi unde intre 80-300 de lei pe noapte(asta daca va duceti undeva mai scump). Daca stai cateva zile ai putea sa ai in jur de 7-8, 9 milioane la tine(dar totusi nu cred ca o sa platesti tu chiar pretul intreg al camerei sau diferite lucruri).
Iar in bagaj ar trebui sa iti iei:
1.costumul de baie
2.creme de protectie solara
3.prosop
3.Farduri,placa/ondulator,deodorant, sampon, crema epilatoare etc.
4.Hainute ai putea sa iti iei 2-3 perechi de pantaloni scurti, cateva tricouri/maieuri, slapi, pantofi cu toc si ceva mai elegant(in caz ca iesiti in club)
Cam asta ar fi tot. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*

1 răspuns:
| emaemma a răspuns:

1. multe haine laughing crema de soare, ochelai de soare, costumul de baie (evident laughing ) slapi de plaja, probabil sandale sau tenisi daca te simti confortabila in ei, accesorii (ca orice fata care se respecta ar trebui sa iti iei la tine si cateva bratari, nu? laughing )
2. eu nu am fost la Costinesti, dar din cate stiu, preturile sunt destul de mari. :/ in jur de 350-400 de lei de noapte la hotel de 4 stele.
3. daca nu platesti mancarea, transportul si cazarea, ar trebui sa iti iei cel putin 100-150 de lei bani de buzunar, dar depinde cat stai.; D oricum eu iti urez vacanta placuta. Have fun tongue daca mai vrei sa ma intrebi ceva, lasa-mi un mesaj.winking