| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

m-am gandit sa ma apuc de citit.
n-am terminat o carte in viata mea dar sper s-o fac de acum inainte.
ce carti interesante imi recomandati?
sa nu fie plictisitoare, sau sa nu inteleg nimic din ce citesc.
as vrea pentru inceput ceva simplu.
carti si de aventura dragoste etc, in fine sa-mi starneasca entuziasmul si sa nu adorm.
am mai citit carti pentru scoala dar na...
dau funda
multumesc.

9 răspunsuri:
| DeCe a răspuns:

E putin mai greu, dar e deosebit, inveti asa multe lucruri in acelasi timp si parca traiesti acolo in poveste. Asta simt eu, atunci cand citesc Jules Verne, ti-l recomand cu caldura. Daca ai chef poti sa citesti si Dostoievski.

| Gickanho a răspuns:

Incearca mai intai carti de coloratlaughing
dupa aia incearca robin hood, daca vrei aventura
sau codul lui davinci daca vrei aventura sau psihologic
sau ceva funny si subtire " povestiri mai deocheate" de Neagu Djuvara, autor roman inca viu si cu ceva prostii in capu lui la 96 de ani laughing

| lo a răspuns:

Doua orfeline de ADOLPHE PHILIPPE D’ENNERY.Carti de Paul Feval cel putin astea imi plac mie.laughing

| Jandi a răspuns:

Iti recomand "invitatie la vals" si "scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes sau cartile scrise de un scriitor strain, Nicholas Sparks printre care "a walk o remember"(o plimbare de neuitat),"dear John"...e posibil sa fi auzit de ele deoarece sunt si filme inspirate din acestea. Sper sa iti placa happy

| JustLauren a răspuns:

Daca ti-a placut twilight(filmele)
incearca Vampirii din Morganville
sunt 4 volume
nici mie nu'mi place sa citesc dar am inceput prima carte si chiar m'a prinsrolling on the floor
(eu am gasit-o in kaufland si in real)

| supervoltage a răspuns:

Era una Scoala de vrajitorie. e despre un baiat care vrea sa-si descopere talentul magic si pentru aia cutreiera toata tara din care se afla si pana la urma ajunge la orasul stabilit si are probleme cu alti vrajitori mai puternici. E chiar interesanta cartea, as recomanda-o.

| AnonimGirl_9212 a răspuns:

Pai incearca ceva de Eminescu, de exemplu poeziile acele pentru Veronica sau Blaga-izvorul intunericului(tot de dragoste). Poti sa citesti si ceva mai amuzant si mai nouthinking cum ar fi Harry Potter.Sincer nici eu nu prea stiu dar am incercat sa te ajut! Bafta!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu. Citeste Harry Potter. O sa vezi ca nu o sa le mai lasi din mana. Povestea te va captiva sigur.

| xXxFaTiMa a răspuns:

Incerac Moony Witcher sun catii frumose si cu aventnturi si de -aste o sa-ti placa la nebunie, funda?