| anonim_4396 a întrebat:

Buna m-am indragostit de un baiatbatting eyelashes imi place ff mult de el dar el nu stie acest lucru. vreau sa fiu cu el dar imi este rusine sa-i zic:-s iar daca zice ca accepta sa fie cu mine eu nu prea stiu sa sarut straight face si daca nu accepta. poate se duce la prietenii mei si spune "aaa uite aia a vrut sa fie cu mie" ajutati-ma plss.:* FUNDA.:X

Răspuns Câştigător
| TheDaughter a răspuns:

Hei nu-i spune direct ca vrei sa fii cu el...zii doar ca il placi...vezi ce spune si nu te injosi sa-i ceri tu prietenia.in legatura cu sarutul? totul vine de la sine. Si, daca i vazut sauturi prin filme, imagineaza-ti ca esti unul din acele personajebig grin modul meubig grin.nu-ti fa griji nu ne nastem invatati

4 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

"nu prea stiu sa sarut"
vine de la sine
"si daca nu accepta. poate se duce la prietenii mei si spune ''aaa uite aia a vrut sa fie cu mie''
riscu' meseriei

| Bratzz a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu ar trebui sa-i spui direct ca iti place de el. Incearca sa petrei cat mai mult timp cu el, fa-l si pe el sa-i placa de tine. Daca vei petrece mult timp cu el se va atasa de tine si iti va spune ca te place. Cand te intalnesti cu el incearca sa fi cat mai ingrijita (pentru ca baietilor le place ca fetele sa fie foarte ingrijite) si manierata, dar nu uita totusi sa fi tu insuti! Sper ca te-am ajutat si sper ca ve-ti fi impreuna. XOXO :*

| andra_9015 a răspuns:

Depinde si de comportamentul lui cand este cu tine.eu nu am cum sa-mi dau seama din ce ai spus daca te place sau nu.dar sfatul meu este ca daca tu chiar il placi atat de mult, iar el nu este indiferent cand este vorba de tine, ii poti spune in fata ce simti.in privinta sarutului, nu trebuie sa-ti faci griji.totul va veni de la sine, trebuie sa te relaxezi si sa te gandesti ca totul va fi bine.chiar daca le spune prietenilor, nu ar trebui sa-ti faci griji pentru acest aspect, deoarece sunt mult mai importante sentimentele tale decat parerea lor.

| CarmenM a răspuns:

Hey. Dupa parerea ta, el te place? Adica simti asta? Daca da, atunci totul vine de la sine. Si in legatura cu sarutul. stai linistita ca va fi bine. Nu e ceva de trebuie invatat pe derost. e ceva ce se experimenteaza. Si mergi mai departe fara frica :*