| AbyutzaAbby a întrebat:

Ma aflu intr o situatie mai aiuria, ca sa i spun asa.Deci m am mutat de 2 luni intr un cartier.In prima luna am facut cunostiinta cu un grup de baieti mai de gasca si tot in aceeasi luna am cunoscut un tip cu care am fost impreuna.Pana acum cateva zile.Hai sa zic o saptamana.M am atasat foarte tare de el.Ne intalneam in fiecare zi.Ma facea sa rad chiar daca eram cu toate puteriile la pamant.Dar acum o saptamana a decis sa ne despartim, ca cica el ar fi un obsedat(va dati seama singuri de ce).Am plans foarte mult.Cu 2-3 seri dupa despartire a postat o poza cu o tipa si la descriere a scris:o iubesc.Am fost si mai dezamagita,avand in vedere faptul ca mi spunea ca el chiar tine la mine, si altele.In acea seara am inceput sa fiu impreuna cu un alt baiat, tot de aici.Si ieri intamplator sau nu, eram cu prietena mea si ne-am intalnit cu fostul meu prieten si cu un amic de al lui.Am fumat o tigara iar eu cu prietena mea am mers in casa sa ne schimbam si am mers la locul unde stateam eu cu ea de obicei.Si a venit el impreuna cu baiatul pe care prietena mea il place(si cred ca sunt impreuna)si cu inca 2 baieti.El era cam ametit.Si ma lua in brate iar eu il respingeam.Ma saruta cu forta.Si s-au intamplate mai multe(il bateam,ma tipam la el, il injuram). Apoi m a intrebat ce i cu mine iar eu i am spus despre poza si el s-a ridicat in picioare si a spus ca pe aia chiar o iubeste si rupe orice fel de prietenie daca se leaga de ea un amic/prieten.Atunci m am ridicat si am fugit in casa.El a vrut sa fuga dupa mine dar prietena mea l-a oprit.Un lucru pe care am uitat sa-l specific:eu nu m-am combinat cu baiatul ala pentru ca il plac ci ca sa pot trece peste acea despartire.Pe seara trebuia sa ma intalnesc cu prietenul meu dar l-am rugat si pe fostul sa vina si sa stam de vorba putin sa i explic de ce m-am combinat cu acel baiat(imi tot scotea ochii cu el si spunea ca nu l am iubit deloc)dar s-a nimerit ca aman2 sa vina in acelasi timp.Bine fostul a venit si cu niste prieteni.Nu l am bagat in seama si dupa 10 15 min a plecat.Si imi trimite mesaj:mincinoasa mai esti.Ok am stat putin cu prietenul meu si am mers in casa.Si i-am trimis mesaj fostului:
eu-imi pare rau ca nu mi-ai inteles intentiile
el-am inteles ce ai vrut.O seara buna.Eu chiar am tinut la tine
[i am explicat totul]
el-si de asta te ai pupat cu el? ca sa ma uiti? Apai uita-ma si pupa-te cu el
eu-nu am cum sa te uit ce nu intelegi?
el-nah...Cum m am simtit eu ca te ai intalnit cu el? Cum m am simtit cand am vazut pozele alea(aveam niste poze cu prietenul si le a vazut)? Cum m am simtit eu ca azi ma respingeai? Prost.Te ai combinat cu el acum ramai cu el
eu-si eu cum crezi ca m-am simtit in legatura cu poza aia?
el-adio.Nu ti mai raspund la tel nici la msg.Nu mai iesim imp.Iesi cu el si punct.
eu-te iubesc
el-daa.am vazut cum ma iubesti.Toata ziua m-ai respins.Nu m-ai lasat nici sa te pup.Ce vrei de la mine?
eu-sa ma intelegi.asta vreau.
[...]
el-cand a venit el si stateai cu dansul imi venea sa plang de ciuda.Mi ai zis ca esti altfel, sa am incredere in tine.Am avut.Si chiar m am gandit sa te accept asa cum esti si sa avem o relatie lunga.Sa te fac fericita.Am vrut sa ti fiu alaturi si sa trecem impreuna peste tot si toate.Dar m ai dezamagit profund.Eu chiar te iubeam.Dar ti ai batut joc.
Discutia a continuuat mult.Ideea e ca nu stiu ca sa facsadVreau sa ma despart de prietenul meu si sa ma impac cu elsadDar cum sa fac asta? Ce sa i zic prietenului meu? Eu una am avut un orgoliu mult prea prostesc.Si cum sa l fac pe fostul sa inteleaga ca il iubesc? Ce sa i fac? Cum sa fac sa ma creada ca nu am vrut sa l ranesc? Sunt dezorientata total!

1 răspuns:
| AnonimGirl67 a răspuns:

In aceasta situatie amandoi gresiti:Tu gresesti pentru ca esti cu un baiat in timp ce ii spui `Te iubesc` altuia, iar el greseste prin felul lui de a te face geloasa(cred ca poza aia a fost menita sa faca asta).Din cauza acestor greseli devine din ce in ce mai greu sa te impaci cu el.Eu cred ca ar trebui sa-i scrii(bilet nu mesaj) si sa-i spui ca ai vrea sa uiti de tot ce a fost si ca inca il mai iubesti si pune-l sa aleaga intre o relatie de prietenie sau una iubit-iubita.In cazul in care alege prietenie nu-l parasi pe baiatul cu care esti acum...pt ca asa din 2 ramai cu 0.Bafta :* happy