| Diadddiu a întrebat:

Buna, ma epilez pe fund și dupa imi apar niște bubițe ca și coșurile, cum pot scapă de ele sau sa nu mai apăra?

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Foloseste after-shave.

| Cristiana_Daniela_1999 a răspuns:

Daca te epilezi cu lama asa se intampla e posibil sa ai foliculita sau sunt doar iritatii de la lama plus ca e o zona care nu prea respira si transpiri mult, lama ar trebui dezifectata de fiecare data cand te epilezi si inainte de epilare un scrub usor si dupa un ulei de bebe sau o crema hidratanta fara parfum, dar sfatul meu e sa te epilezi la salon si stiu fetele sau baietii de acolo ce sa faca corect si nu e atat de scump dar daca totusi nu iti permiti sau ti se pare costisitor incearca treaba asta ce ti.am spus eu sau incearca o crema depilatoare nu o sa mai apara bubite