| Rock4life a întrebat:

ma numesc Alexandru si as dori sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.Anul asta termin clasa a 8 a si o sa trebuiasca sa merg la liceu.As dori sa va intreb ce profil e bun pentru mine avand in vedere ca nu imi place Matematica, Fizica, Chimia dar in schimb ador Romana si Engleza.Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| danieladana a răspuns:

Pai eu sunt la calinescu. si sunt bilingva franceza tu ai spus ca adori romana si engleza si urasti mate fizica si chimie cel mai bun profil pentru tine e stiinte sociale /filologie. mai degraba stiinte sociale bilingva engleza avand 4 ore de engleza pe saptamana 4 de romana 2 de mate 1 fizica 1 chimie. big grin bafta!

7 răspunsuri:
| cosmina05 a răspuns:

Atunci e clar ca trebuie sa alegi intre stiinte sociale si filologie.la stiinte sociale face mate 2 ore pe saptamana pana in clasa a 12a, fizica si chimie doar pana in a 10a si ai 2 ore pe saptamana, pe cand la filologie nu mai faci mate decat in clasa a 9a si a 10a.eu sunt la stiinte sociale si sincer la fizica si chimie ne-a lasat mai moale pentru ca nu sunt materii de profil

| CookieRaider a răspuns:

FILOLOGIEEE in clasa a11a se scoate mate.bio.kimie.fizica si devin stinte ale naturii si e mult mai simplu! si apoi nu dai bacu la matematica! si poti opta la mai multe faculati... FILOLOGIE rullzz!

| Iubiticatahh a răspuns:

Daca adori engleza la fel ca mine.atunci eu iti propun profil uman, filologie bilingv engleza, la asta vreau si eu sa dau si mi se pare super adica, ai vreo 8-9 ore de engleza parca pe saptamana, de franceza numai stiu catelaughing si in rest 2-3 sau 3-4 ore de matematica pe sapt.asta din ce mi-a zis mie dirigintalaughing succes, sper sa te hotarasti!winking

| crooxel a răspuns:

Pai la sociale, acolo sunt si eu profa de chimie si de fizica ne lasa foarte lejer, aia de mate se comporta cu noi de zici ca suntem inculti si englza si romana ai de 4 ori pe saptamana

| shooby a răspuns:

Filologie sau Limbi Straine happy

| Alecs13 a răspuns:

Hehe filologie:Xmulte fete smug... fara matematica, fizica, chimie, biologie.
E super!
Si ca liceu opteaza pentru Marin Preda!
E lejer si chiar inveti cevawinking!

| yourcharisma a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema happy Anul asta termin a 8a si dupa aia liceu...Pai Telecomunicatii, Filologie... big grin fundita?batting eyelashes