| Andrei318 a întrebat:

Buna, ma numesc Andrei si as avea nevoie de ajutorul cuiva. Deci nu stiu cum sa imi fac un prieten, adica nu ne cunoastem dar ne scriem cateodata pe Instagram, il stiu putin si chiar as vrea sa fiu prieten cu el. Cum as putea sa fac acest lucru?
Daca poti sa ma ajuti scrie-mi te rog.
Ps: El sta foarte departe de mine, dar il vad la concursuri.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te uiți în dicționar ce înseamnă prieten. Apoi să faci ceea ce face un prieten.

| Iuliaddk a răspuns:

Nu poti sa-l "faci" prietenul tau. Doar trebuie sa vorbesti constant cu el, iar la un moment dat o sa se simta ca sunteti prieteni. O sa va descarcati unul pe altul si o sa fiti din ce in ce mai confortabili unul cu celalat. asta i tot ce pot sa zic.