| ramonaionela a întrebat:

Ma numesc Ramona si am 18 ani jumate, am o relatie cu un baiat de 7luni si ne iubim foarte mult. El este mai mare decat mine si isi doreste foarte mult sa-l cunoasca pe tatal meu, deoarece el este exagerat de sever, mie imi e frica sa ii spun. Mama stie de el l-a cunoscut dar nu vrea sa vorbeasca ea cu tata pentru ca ii e teama ...nu stiu cum sa ii spun... dar imi doresc foarte mult mai ales ca se apropie Revelionul si vreau sa il fac cu elsadsadsadsadVa rog ajutati-ma cu un sfatsad

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Nu ai spus motivele pentru care tatal tau este impotriva relatiei voastre(fumatul, varsta, alcoolul)faptul cum se prezinta baiatul, cum se comporta?! Prietenul tau ar trebui sa ii explice cu frumosul ca va iubiti, va simtiti bine impreuna si ca doar asta conteaza. Daca voi sunteti fericiti, el nu trebuie sa aiba motive sa intervina.

| aniiledha a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu tatal tau, nu-ti fie teama, spune-i ca vrei sa-i spui ceva care este foarte important pentru tine, incearca sai vorbesti cu calm, e mai bine sa-i spui tu de prietenul tau nu mama ta, sau sa afle de la vecini sau eu stiu de unde. daca incepe sa rabufnesca de cele auzite de la tine tu nu-ti pierde calmul si spune-i frumos ca la 18 ani jumate ai dreptul la un prieten care sa te iubesca cu adevarat. eu zic ca te va intelege. intreaba-l cum a fost el cu mama ta, cum a fost atunci cand a prezentato bunicilor tai spune-i ca si tu ai dreptul la un baiat si la o dragoste adevarata.

iti urez mult succes:*

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Cred ca esti destul de mare si poti avea un prieten.incearca sa vb cu tatal tau.nu ii spune ca ai un prieten spune-i ca daca ti-ai face un prieten ce parere ar avea.succes

| ramonaionela explică:

Nu sunt anumite motive pur si simplu el crede ca totul se rezuma la invatat si atat...