| Adi_Verciuc_1993 a întrebat:

Buna,ma numesc verciuc Andrei si as vrea sa va intreb daca ar fi posibil sa ma transfer de la liceul meu actual ( is clasa a IX-a) la liceul vocational Octav bancila Iasi si daca da, cum, va rog sa ma ajutati big grin

4 răspunsuri:
| anonima01 a răspuns:

Nu stiu daca se poate, tu esti la un liceu teoretic banuiesc si pentru a intra la un liceu de arte se da examen desi ar trebui sa te interesezi, sa te duci la secretariat sisa intrebi daca poti, poate va trebui sa dai un examen. Banuiesc ca vrei sa te muti de la anul. Oricum bafta. Daca nu te superi pot sa te intreb la ce sectie vrei sa intri? Scuze daca nu te-am ajutat prea tare insa am vazut ca esti din Iasi ca si mine si am vrut sa iti raspund. happy

| Adi_Verciuc_1993 explică (pentru anonima01):

Pai vreau sa intru la arta actorului,momentan sunt la un liceu din Suceava, profil real, bio-chimie, da de la anul vreau sa ma mut in Iasi si sa-mi schimb voacatia, mersi ca ai incercat sa ma ajuti big grin

| anonima01 a răspuns (pentru Adi_Verciuc_1993):

Actorie! Si eu ador actoria si sincer nu stiu de ce nu am dat anul trecut examen, stiu ca daca as fi putut pentru clasa a 5 a as fi facut-o dar anul trecut... Si mie mi-ar placea sa ma mut acolo dar nici nu stiu daca este posibil si oricum ai mei nu ar fi de accord, mai ales ca acum sunt la mate-info, daca ar stii mama ce vreau sa ma fac. In fine, poate ai noroc si reusesti sa intrii. Iti urez multa bafta! happy

| Adi_Verciuc_1993 explică (pentru anonima01):

Multumesc,succes si tie, sigur daca mama ta ar sti cat de talentata esti, te-ar lasa sa mergi big grin