| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu o problema pe care o am cu laptop-ul? Ieri am dezinstalat facebook video call pentru ca nu imi mergea pe Mozilla Firefox.Mergea numai pe Google Chrome.Am dezinstalat facebook video call dar nici o schimbare.Am dezinstalat atunci si browserul Mozilla si l-am descarcat din nou.Cand l-am descarcat(de pe ro.malavida) mi s-au descarcat si alte programe si reclame ca sa le zic asa.Am vrut sa le dezinstalez ca sa scap de programele de care nu am nevoie.Am dat restart la calculator si cand am intrat la control panel din nou am observat ca imi mai arata doar cateva programe acolo.Nu imi mai arata toate ca inainte.Ma puteti ajuta? 1.De ce nu imi mai arata toate programele? si 2 de ce video call la facebook imi merge doar pe Google Chrome? Cand dau video si sunt pe Firefox imi spune ca trebuie sa instalez programul( pe care l-am instalat deja de vreo 6 ori) Funda si vot pentru restul raspunsurilor! Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Facebook video call n-are legatura cu Mozilla Firefox. Faptul ca nu-ti merge Moziila este de banuit ca are o problema ori el ori Windowsul.
Faptul ca ai descarcat Mozilla de pe un alt site de cat cel oficial mi se pare o greseala de neiertat. Alea vin cu tot felul de adaosuri si uneori cu virusi. Ca sa cureti acuma Windowsul de toate porcariile este foarte complicat. Cel mai bine ar fi sa salvezi pe un stick poze, filme sau documente. Celelalte programe si softuri care au in continutul lor terminatia.exe impreuna cu Windowsul vechi trebuie sterse. Adica trebuiesc sterse partitiile toate la instalarea noului Windows. Spor la treaba!

| Valentina036 a răspuns (pentru Salontanul):

Dar mozilla imi mergea.nu am avut probleme cu el. l-am dezinstalat pentru ca asa m-am gandit eu ca ar fi mai bine. si pe google chrome imi merge video call.

1 răspuns: