| tyncutta a întrebat:

ma simt prost recunosc, am o dispo mizerabila si toot ceea ce fac se intoarce cu spatele spre mine.mde sunt intr-o depresie rara. dar cum sa es? vreau sa revin la persoana care erram la inceput. ajutati-ma va rog sa ma regasesc, caci de ceva timp nu ma cunosc insumi.cum imi pot schimba privirea la viata mai pozitiva?

Răspuns Câştigător
| Tiby007 a răspuns:

Buna Tyncutta, toti avem stari proaste ca nah...asta-i viata! Am trecut si eu prin asa ceva si stiu ca nu prea e placut, dar incearca sa nu intrii in panika. Nu incerca sa controlezi starile pe care le ai pentru ca e imposibil, priveste-le ca pe ceva normal, accepta-le, pentru ca sunt ale tale. Totusi nu lasa aceste stari sa te impiedice sa faci tot ceea ce iti place. Iesi cu prietenii si distreaza-te, razi, simte-te bine. Incearca sa ai tot timpul o ocupatie si sa gandesti cat mai optimist. Chiar si cand crezi ca viata te-a pus la pamant si nu mai poti face nimic...forteaza un pic, ridica-te si mergi mai departe! Curaj! O sa fie bine happy

2 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Nu esti tu de vina.Viata si ce iti pune in fata.Ca sa fii mai pozitiva cauta-ti prieteni,e greu sa gasesti cu adevarat, dar multumeste-te cu ce gasesti, te fac sa razi, fii multumita de ei.Singur/a nu ai sa treci peste nimic, trebuie sa fie cineva cu care sa te simti bine macar o singura persoana.

| adriana_4416 a răspuns:

Buna draga mea Tyncutta,

Niciodata nu vei mai putea sa fi ceea ce erai candva. Ne schimbam atat de mult cu fiecare minut ce trece, azi zambesti, maine plangi, poimane esti nervoasa.

Nu te ingrijora in primul rand.
Gandeste la rece lucrurile si ai sa vezi ca vei putea clarifica ceea ce tu simti.

Eu iti sugerez sa nu te complici in '' problema ce o ai '', ai sa te afunzi in ea si cu greu vei trece peste.

Ai incredere in tine?
Te iubesti?
Te apreciezi?
Sti sa fi recunoscatoare?
( raspunde-ti la aceste intrebari si o sa iti dai seama de ceea ce ti se intampla ).

Iti lipseste increderea de sine, afectiunea, prietenia.
Fi tu un prieten bun pentru tine insati si ai sa vezi cum totul in jur se va schimba.

Nu astepta ca cineva sa te ridice, nu o sa poata acest lucru decat TU.

Tu esti stapana pe tine, doar TU poti sa scapi din labirintul ce ti l-ai construit.

Numai bine.