| Anastasia45 a întrebat:

Bună!
Mai am câteva luni până la liceu. Sunt destul de curajoasă, înfiptă și încrezătoare.Dar mi-e frică să nu fiu o victimă a bullyngului. PS:scuzați greșelile gramaticale.
Un sfat vă rog!

Răspuns Apreciat de Editori
| daniela28888 a răspuns:

Bună! Și eu am avut "teama" acesta. Dacă ești curajoasă, încrezătoare de ce îți este frică? Presupun că ai destul de multă minte încât să nu îți faci prietenii care îți vor cauza numai rele, nu te bagi în certuri, discuții..Nu cred că va avea nimeni treaba ta atât timp cât tu îți vezi de treburile tale!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te lăsa călcată în picioare și o să fie ok. râzi și tu cu ei când e cazu și în niciun caz nu te arăta afectată de ce spun că mai rău îi întărâți să se ia de tine

| Violleta2022 a răspuns:

Anastasia draga, te sfatuiesc sa folosesti la scris si vorbit ori limba romana ori limba engleza, fiindca in romaneste nu exista cuvantul "bullyngului" si evident nici in engleza, asa cum l-ai scris tu aici.