| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista locuri, in afara de Brainly, unde as putea pune intrebari cu privire la temele scolare? Nu ma descurc asa de bine la matematica si, desi incerc, unele probleme chiar nu le pot rezolva si n-are cine sa ma ajute. Pe TPU stiu ca nu se intreaba de teme, iar pe brainly nu imi raspunde nimeni niciodata. Poate mai stiti si alte locuri.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Sunt, adica erau, forumuri scolare, insa astazi sunt mai mult decat moarte, iar cele mai multe care inca traiesc sunt pe baza de abonament.
Poti incerca, daca stii bine engleza, sa postezi pe forumurile americanilor ca Math Stack Exchnge, insa aici se pun intrebari de facultate si, rar, de clasele 11-12, caci daca pui intrebari cum le pui pe brainly, simpliste ("rezolva fractiile", de exemplu), americanii tind sa fie un pic nesimiti si te iau la misto.

| Michaeel a răspuns:

Photomath.Merge numai la problemele de algebra dar iti da rezolvarea explicata si corecta.Scrii operatia algebrica, ii faci o poza si vei primi automat rezolvarea ei.

| GeorgeRau2208 a răspuns:

F(z) = 3z+2/z; z aparține numerelor complexe. Să se determine inversa funcției f(z).