| anonim_4396 a întrebat:

Bună, mama mea și-a găsit pe altcineva si pe mine ma neglijează. Ma lasă la bunici si de multe ori nu vine cu zilele acasă si având in vedere ca inca e căsătorită cu tatăl meu ea nu se teme de el.Intre timp eu am aflat de relația ei ea are 40 si respectivul 30 îmi spune sa nu ii zic tatei nimic pentru ca de nervi o sa o omoare! Chiar nu știu ce sa fac.(Tata este plecat din tara si muncește foarte mult si nu are pe nimeni in comparație cu ea.dar, el a avut o vreme când beea foarte mult si sarea la ea si făcea urat dar, ea nu il înșelase niciodată pana acum)...am 15 ani si chiar nu stiu ce sa fac ma simt abandonata complet.sad

Răspuns Câştigător
| Anonima1244 a răspuns:

Hei nu te gândi că ea nu te iubește. Mama mea oricât m-a bătut și m-a certat, a făcut-o pentru că uneori îi era și ei greu și cu nervii la pământ. Totuși mă iubește, așa cum sunt eu. Sunt sigur că și pe tine te iubește, chiar dacă acum are și ea o aventură cu acel tip. E tot mama ta, sunt sigur că îi pasă de tine și vrea să te știe în siguranță. Oricum nu-ți băga de pe acum astfel de gânduri negative gen să-ți pui capăt vieții, pentru că viața ta abia acum începe. Termină școala, fă-ți prieteni noi, petrece-ți timpul cu persoanele dragi, iar când va veni momentul, vei ști măcar să nu repeți greșelile ei.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai răbdare. Timpul le va rezolva pe toate; în viața lor cel mai bine ar fi să nu te amesteci.
Dar poate ar fi util să ceri sfatul bunicilor...

| 94Lucifer94 a răspuns:

Cel mai bine e să o convingi pe ea că nu e bine. Dacă îi spui tatălui tău cu siguranță ar provoca scandal. Pur și simplu a făcut o alegere, poate e și ea fericită, dar cu siguranță nu e vorba de iubire, mai ales că acel individ e mai mic cu 10 ani decât ea. Vorbește cu ea, întreab-o de ce face asta...

| Anonima1244 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Am încercat sa vorbesc cu ea dar, in zadar...s-a distanțat fr mult de mine de când a apărut tipul in viață ei.

| Anonima1244 a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Am încercat sa vorbesc cu ea dar, ma minte foarte mult si daca încep subiectul asta se enervează, tipa si eventual pleacă.ea nu era așa..era o persoană minunată.sadcâteodată îmi vine sa îmi pun capăt zilelor...habar n-aveti cum e sa simți ca mama ta nu te mai iubește si te a abandonat

| Anonima1244 a răspuns (pentru Anonima1244):

Mulțumesc mult

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Anonima1244):

Pentru puțin, mă bucur că te-am putut ajuta happy

| Anonima1244 a răspuns (pentru Anonima1244):

Hei nu te gândi că ea nu te iubește. Mama mea oricât m-a bătut și m-a certat, a făcut-o pentru că uneori îi era și ei greu și cu nervii la pământ. Totuși mă iubește, așa cum sunt eu. Sunt sigur că și pe tine te iubește, chiar dacă acum are și ea o aventură cu acel tip. E tot mama ta, sunt sigur că îi pasă de tine și vrea să te știe în siguranță. Oricum nu-ți băga de pe acum astfel de gânduri negative gen să-ți pui capăt vieții, pentru că viața ta abia acum începe. Termină școala, fă-ți prieteni noi, petrece-ți timpul cu persoanele dragi, iar când va veni momentul, vei ști măcar să nu repeți greșelile ei.