| anonim_4396 a întrebat:

Buna,media se face si cu optionalul? De ex eu am,, aprofundare biologie" avand 3 ore pe săptămână de bio, se pune si la optional sau in media la bio e incorporat optionalul? In loc de 16 materii voi avea 17(cu tot cu,, materia,, optional) cand calculez media?

Răspuns Câştigător
| EmiliaVasile1801 a răspuns:

Notele sunt separate, în carnet au rubrici diferite, dirigintele completând cu numele opționalului la rubrica,, Opțional"

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În mod normal trebuie să fie trecută în catalog ca materie separată. La noi așa e

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Sunt note separate