| Marianaawrtey5 a întrebat:

Merg cu autobuzul in fiecare dim la liceu si vin cu autobuzul si intr-o dim am vazut un baiat frumos in autobuz care asculta muzica si cum ma holbam eu la el creca si-a cam dat seama ca il cam plac. Desi sunt frumusica si placuta de alti baieti el fuge de mine.sau ma face geloasa. cand am mers in oras am dat peste el si o imbratisa pe o colega, cand ma vede in statia de autobuz fuge cu o alta colega la statia de peste drum.pana ce intr-o dim insorita ca sa-i spun asa am incetat sa-l mai plac deci chiar nu-mi mai placea de el si am vazut ca se uita insistent la mine, cred ca din cauza ca l-am lasat in pace si cred ca ii cam placea sau nu fugareala de-a soarecele si pisica deci chiar nu stiu. Help! si a oprit autobuzul chiar in statia lui si nici macar nu am vrut a bag de seama eu eram in spatele unei colege pe scaun si vorbeam si observ ca sta cineva langa mine in picioare, nu ma uit prea bine si aud muzica aia rock din castile lui se asezase chiar in fata mea dar nu pe scaun ci in picioare, iar colega mea era in spatele lui cam asa ceva complicat si autobuzul asta greu de explicat dar va imaginati voi, asa si s-a asezat langa mine si-a pus mana pe scaunul dintre mine si colega mea abia o mai vedeam si cred ca m-am mai uitat de vreo 2 ori la el si se uita asa pierdut mai mai sa ma vada, dar m-am ferit oarecum dar oricum s-a uitat si el la mine, apoi coleguso l-a intrebat de ce nu sta jos, se eliberase un loc in spate mai departe de mine si el a raspuns : Nu ca stau aici, nu vin! si a stat langa mine tot drumul. si credeam ca se schimbase si ca nu o sa mai fuga. ca poate chiar ma place putin daca eu am facut intr-un fel primul pas dar el a fugit la inceput, dar acum in autobuz parea foarte available, parca nu stiu ce sa zic. si eram fericita in ziua aceea, iar apoi spre seara cand mergeam in drum spre meditatie am vazut un cuplu pe o banca, cand am ajuns mai aproape el era si era cu o fata ce nesimtit nu-mi vine sa cred de ce s-a mai purtat asa in autobuz daca si-a facut prietena. si m-a recunoscut si a ras spre mine cu fata aia a lui pe care o urasc din acel moment, iar fata aia l-a facut nesimtit iar el a intrebat-o de ce l-a facut asa iar ea i-a raspuns ca e chiar nesimtit si nu stiu ce sa mai inteleg ce ma enerveaza cel mai tare e faptul ca l-am vazut cu fata aia si ca mi-a ras in fata.

Răspuns Câştigător
| tpuforyou a răspuns:

Nu lasa sa devina prioritate cineva pentru care tu esti doar o simpla optiune! happy, in rest tu decizi dar parerea mea este sa sa il eviti!