| getuka12 a întrebat:

merg peste 2 zile intr-o excursie,... ce as putea face pe autocar ca sa nu mi se rau. vreau multe multe idei...multumesckiss
funditapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Andreea_7327 a răspuns:

Pai si mie mi se face rau in autocar.ia-ti niste bomboane mentolate daca iti iei cand iti este rau o sati treaca crede-ma si eu am luat si tic-tac.si daca vrei sa mananci ceva fara sa ti se faca rau mananca niste pufuleti sau covrigi ca nu ti se face rau.e mancare usoara pentru stomac

1 răspuns:
| alexandru_6274 a răspuns:

1)inchizi ochi si incerci sa dormi;
2)asculti muzica cu casti si stai cu ochii inchisi;
3)te uiti in sus pe geam, nu in jos pentru ca de asta ti se face rau;
4)bei multa apa cand simti ca te doare putin capu'.