| roxrox98 a întrebat:

Bună, merită sa cumpăr un playstation 2 slim pentru doi copii de 10 şi respectiv 8 ani?

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Nu. Mai bine ii lasi sa se joace cu minge pe afara. PS2 e demodat si nu cred ca o sa gasesti jocuri gratis. Mai bine le iei un PC de gaming cand mai cresc. Iti recomand sa incepi sa pui bani deoparte pentru ca un PC bun ajunge lejer la 4500 de lei.

| Nitroblast a răspuns:

Cat timp nu e modelul SCPH-70004, fiindca multe au avut probleme cu laserul, cat timp copiii apreciaza mai mult gameplay-ul decat "graficile cu nu stiu cate shadere si umbre si reflexii care mai de care" si cat timp ai si niste jocuri decente (exclusive de preferat, gen seriile Gran Turismo, Ridge Racer, Jak & Daxter, Kingdom Hearts, etc.) +card de memorie pentru salvari + macar doua controllere pentru split-screen, de ce nu, e o consola super.