| TAzOVsKY a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de casti pentru Lg, dar in general se aude numai o casca, una deloc...dar cateodata se aude si a doua, dar mai rar, de ce?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai invarte de mufa castilor unde intra in telefon.Are putin praf si nu face contact.

| valentingb a răspuns:

Sunt doua posibilitati : fie ai un fir intrerupt si face contact doar intr-o anumita pozitie, fie ai setarile playerului pe Stereo, iar unele melodii iti sunt mono (stanga sau dreapta, nu stanga si dreapta) astfel ca va merge doar o casca. Pentru asta, opreste setarile de Stereo Widening. Ai categoria tehnologie, foloseste-o!

| AtateaConditii a răspuns:

Daca sunt Lg si telefonul e alta marca, nu se potrivesc. Du-te la magazin si returneaza. Cand ai mers nu le-ai probat? Intodeauna se probeaza.

| alexs99 a răspuns:

Daca telefonul nu e Lg nu se potrivesc si din aceasta cauza nu merg bine.