| Vyorella a întrebat:

mi-am cumparat un samsung galaxy mini si vreau sa imi spuneti cum pot seta o anumita melodie pentru on de apel si pentru mesaje, in afara de melodiile telefonului. si cum pot pune imagine apelant?

Răspuns Câştigător
| numedevis a răspuns:

Ca să setezi o anumită melodie ca și ton de apel trebuie să intri în playerul telefonului și să ți apăsat pe melodia pe care o vrei. Acolo o să-ți apară opțiunea de a seta melodia ca și ton de apel. Pentru mesaje, trebuie să modifici sunetul de la notificări din setări de la sunet. Nu poți pune o melodie proprie din câte știu eu. Iar ca să pui imagine apelant trebuie ca numărul de telefon să fie în memoria telefonului și nu pe cartela sim.

1 răspuns:
| Sacred75 a răspuns:

Samsung galaxy mini = Samsung I550? Daca da, poti downloada o aplicatie numita Ringdroid (si eu am un I550).