| Erekest a întrebat:

Mi-am înșelat iubitul fara sa vreau....adica un baiat pe care il cunoasteam a venit si m-a sarutat...eu nici macar nu mi-am miscat buzele.
Faza e ca iubitul meu a aflat...si dupa vreo 2 zile s-a despartit de mine....eu chiar il iubesc.
Cum pot sa fac sa ma impac cu el? Va rog ajutati-ma...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Asta nu-i inselat, pentru ca nu ai participat voit la sarut.
Asta este abuz sau hartuire, din partea acelui baiat.
Poate vrei sa spui ca te-a pupat, ca sarutul implica participarea ambilor partneri la sarut.
Ce-mi place cand spui "faza este" de parca chiar este o faza importanta, cand este de fapt o prostioara de copil capricios, care nu mai vrea sa se joace cu tine, ca te-a pupat al baitel.
Eu cred ca, iubitul asta al tau este un om incapabil sa faca diferenta intre "luat abuziv" si "oferit de placere", caz in care, nu ai ce samai discuti cu un om limitat.
Mai cred ca, el a organizat totul cu celalalt baiat, ca sa aiba motiv sa se desparta de tine, probabil pentru ca este indragostit de alta.
Am un sfat de femeie trecuta prin viata:
Niciodata sa nu plangi dupa un barbat care nu te merita, pentru ca nu vei fii niciodata fericita cu un asemenea om.
Uita de el si cata-ti altul, ca-s vreo 4 miliarde de barabti pe lumea asta.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti incerca sa-i explici situatia foarte detaliat, daca nu vrea sa te asculte sau sa te creada, ceea ce nu-i de condamnant, nu prea ai ce face, doar ceva martori eventual

| RAY a răspuns:

Bravo lui, acum vi cu scuze patetice

| RAY a răspuns:

AnaMaria50 ce tare esti,dupa ce ca la inselat tot el este de vina? asa usor schimbati voi barbati, cica inca mai sunt miliarde, cereti incredere mai fetelor, sinceritate, seriozitate, doar fraieri cred in voi

| Andreeush a răspuns:

Nu poți spune că l-ai înșelat.
Cât despre iubitul tău, nu prea ai ce face atâta timp cât el nu vrea să înțeleagă cum au stat lucrurile.

| Sekim a răspuns:

Bună.
Ceea ce s-a intamplat nu se numeste inselat. Ar trebuii sa ii explici asta, si sa ii spui ca el a profitat cum s-ar spune. Dacă te iubeste se va impaca cu tine orice ar fi. Dar sa ii explici clar ca nu a fost din vina ta.