| anonim_4396 a întrebat:

mi-am luat un aparat foto si am urmatoarele probleme

cand fac poze fara blitz ies pozele prea intunecate, mult, mult prea intunecade, de abia se vad

am acumulatori 2700mah serioux

e normal sa ii incarc si a 2 a zi sa fie descarcati? adica nu stiu... daca e de la acumulatori sau aparat... dar imi zice ca bateria e full si se stinge dintr-o data
ce poate fi?

aparatul este benq dc c145

l-am comandat dp emag.ro
sa fie defect?

1 răspuns:
| cornelm1976 a răspuns:

NU E NORMAL sa ii incarci si a 2-a zi sa fie descarcati. Cred ca sunt dusi acumulatorii. Probeaza cu alta pereche de la altcineva care stii sigur ca functioneaza bine. Sau ia niste baterii chinezesti pentru proba doar (se duc repede bateriile) si vezi cum face fotografiile. In caz contrar, pe langa acumulatori e dus si aparatul. In cazul asta te vad ca il duci la garantie. Sa nu fie produs refurbished sau sa fi fost vandut stiindu-se ca are aceste lipsuri produsul. In cazul asta m-as interesa pe unde are sediul Protectia Consumatorului. Bafta!