| тєqυιℓα a întrebat:

Mi-am reincarcat azi cu 5 euro de la Cosmote.Am trimis 50 mesaje si am sunat cateva persoane.Acum am sunat la 1234 sa vad cat credit mai am(nu ma mai lasa sa trimit nimic, nici sa sun pe nimeni ). Zice ca mai am un eurocent.
Alte dati trimiteam si 3000 sms-uri. Ce s-a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Cu 5 euro iti puteai activa o extraoptiune si stateai fara griji.

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Deci 50 de mesaje sunt 2 euro jumate.
Ai mai si sunat...si in alte retele, normal ca s-au dus.
De ce nu ai activat extraoptiune?

| N3pthys a răspuns:

Pai la un tarif de 5 centi mesajul, cele 50 de mesaje te au costat 2 euro jumate si probabil de restul' ai vb la tel. Ideea era ca puteai sa iti activezi o extraoptiune, pentru 4 euro aveai 2000 de minute si 2000 de mesaje in cosmote...

| тєqυιℓα explică (pentru N3pthys):

Aia cum se mai activeaza?laughing

| N3pthys a răspuns (pentru тєqυιℓα):

Cred ca e ca in toate retelele, *100#

| cosmy2013 a răspuns:

Depinde zici ca ai incarcat cu 5 euro pai eu zic sati ei alta cartela cu 20 de lei dar totusi ar trebui sa stii ca de acum in colo sa vezi cate sms ai si de cate ori poti sa suni crede-ma ca eu sunt in reteaua Cosmote. Bafta.