| ajutoramnevoie a întrebat:

Mi-ar plăcea foarte mult să devin psiholog, dar am intrat anul acesta la un liceu pe profil economic. Este posibil ca totuşi, într-o bună zi, să ajung psiholog?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Dupa ce termini liceul aplici la facultatea de psihologie. Nu conteaza profilul liceului atunci cand iti alegi facultatea la care vrei sa intri. Nu poate sa te pregateasca liceul pentru facultatea de psihologie dar o poti face pe cont propriu pana atunci, citind diverse carti si articole.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vad ce legatura ar avea profilul de liceu cu facultatea de psihologie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, căci admiterea la facultate nu necesită să ai un anumit profil la liceu.

| Andreeush a răspuns:

Ca să ajungi psiholog îți trebuie facultate.