| anonima0417 a întrebat:

Buna!
Mi-aș dori sa am o prietena sau mai multe...majoritatea nu au timp de mine si au deja o cea mai buna prietena si m-as simti in plus.
E pe aici vreo fata in situatia mea?

3 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Nu te intrista, tu fa-te singura prietena ta...impaca-te cu tine si nu te mai gandi la prieteni, sa nu ai asteptari de la nimeni, iubeste-i dar nu le cere nimic in schimb, nu fa nimic cu forta. Tu fii buna si iubitoare si fat-ti prietena pe mama ta si pe tatal tau si bucurati-va impreuna, si ai sa vezi ca dupa ceva timp vor aparea si prieteniile exterioare. Ai rabdare!

| litere123 a răspuns:

Singuratea nu e chiar așa de gravă. Sunt persoane care indiferent că sunt singure, se simt bine în compania propriei persoane.Capul sus și nu lăsa să treacă viața pe lângă tine, concentrându-se pe o temă nesimnificative.
Ai grijă!

| DeliNes a răspuns:

Daca nu au timp de tine inseamna ca nu te merita: tine minte, cine te vrea te cauta, asa ca nu-ti mai bate capul cu ele. Incearca sa socializezi, inscriete la un sport, un curs de muzica, dans, zumba etc, o oarecare activitate care se face in grup: acolo vei fi nevoita sa vorbesti cu alte persoane si cine stie poate chiar iti vei gasi o prietena!