| Maria_8128 a întrebat:

Mie imi place de un baiat cam de 1 an. el este in clasa a 9, iar eu a 8 vorbim.iesim la suc la plimbare... Cum asi putea sa aflu daca ma place sau nu?happy Ajutatim`a! Funditaa!:X

Răspuns Câştigător
| GeorgiV a răspuns:

Salut, Maria! Păi este simplu- vezi ce atitudine are față de tine și fii obiectivă! Există multe gesturi care pot da de gol o persoană, multe atitudini. Spre exemplu, dacă se uită lung la tine, e un semn, dacă te soarbe din priviri, dacă îți caută compania, dacă are răbdare și îi place să te asculte, dacă încearcă să te ia în brațe, să fie tandru cu tine (dar ai grijă aici- mulți vor să pozeze în tipul grijuliu și vor doar să-ți ajungă... well, știi tu unde!). So... depinde! Și mai depinde și de cât înroșește când se uită la tine, dacă încearcă să te ia de mână, să te sărute. Toate acestea sunt semne că te place!happy Fi atentă și depistează-le, dar nu încerca să ți le autoinduci dacă ele nu există! Fii corectă cu tine însuți, sinceră, și respectă-te. Prea multe fete cad pradă falselor convingeri, și e păcat să te arunci într-o relație dacă nu merită, ești folosită sau nu te respectă, iubește și înțelege.
Să fii iubită!
Ps: ai mai multă încredere în tine, și în capacitățile tale, și... ca un pont, cintește psihologie comportamentală, psihologia gesturilor- vei afle multe chestii utile!happy