| beatrice898 a întrebat:

Mie si celei mai buna prietene ne place de acelasi baiat,la inceput a fost amuzant,vorbeam non stop despre el etc.,dar acum e ciudat, sapt.trecuta,intr-o zi am vorbit foarte mult,dupa asta ma saluta,uneori(rareori) mai se si baga in seama cu mine etc.,iar pe pr mea o ignora,apoi cateva zile nu m-a bagat nici pe mine nici pe ana(prietena mea) in seama iar acum o baga doar pe ea,pe mine nici macar nu ma mai saluta,chiar daca nu i-am facut absolut nimic,cand trece pe langa noi zice :,,ceau ana" si nu inteleg daca face asa sa ma simt eu aiurea sau fiindca pur si simplu nu are chef sa ma salute.E si mai nasol fiindca Ana imi povesteste fiecare lucru pe care i l-a zis si desii ea nu observa,chiar ma deranjeaza asta.Pur si simplu nu inteleg de ce asa dintr-o data se comporta de parca nu ma cunoaste, m-am gandit ca poate fiindca in alea 2 zile cand nu ne baga pe niciuna in seama nu m-am dus eu sa-i zic ceva sau nu stiu, chiar nu pot sa-l inteleg sad.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Pearl01 a răspuns:

Buna. Lucrurile astea se mai intampla, nu sunt chiar atat de anormale sa-ti placa si tie si prietenei tale de aceeasi tip. Cine stie ce o avea el de zici ca te ignora, poate stie ca ambele il placeti si se joaca sa vada ce si cum. Mi se pare normal sa te deranjeze ceea ce-ti povesteste prietena ta. Eu cred ca ar trebui sa discuti deschis cu prietena ta despre el. Daca stie ca-ti place de el, roag-o sa nu-ti mai povesteasca chiar tot, pentru ca te deranjeaza. Daca voi sunteti prietene fb, nu lasati un baiat sa va desparta, sa distruga prietenia dintre voi. Nu se merita. Vorbeste deschis cu ea despre ceea ce se intampla si nu lua in serios chiar tot. El poate sa se joace, iar voi suferiti dupa. Mi s-ar parea normal sa ajungeti la o concluzie, daca crezi ca merita tipul, cu teama ca va distrugeti relatia, ori luptati amandoua, ori nici una(ultima ar fi o decizie buna, care nu v-ar afecta). Sau mai exista o chestie, una dintre voi sa se retraga si s-o lase pe cealalta sa-ti asume o sansa. Acum nu stiu ce sa zic, discuta cu ea si vedeti daca merita sau nu.

| AndradaE a răspuns:

Poate a vorbit ea cu el ceva... Oricum e gresit sa va placa acelasi baiat pentru ca oricum la un moment dat una din voi suferea si era geloasa. Incearca sa vorbesti iar cu el si sa nu mai bagi de seama chestiile care le povesteste prietena ta. Succes! happy

| CBogdannnnn a răspuns:

Joaca hartie-foarfece-piatra cu prietena ta pana decideti cine "il are".Nu puteti sa fiti ambele cu el.