| bianca_8878 a întrebat:

multi prieteni imi spun ca in ultima vreme m-am cam ingrasat Dar ie nu mi se pare, Va rog ajutati-ma dati-mi niste sfaturi, sa slabesc, ca nici nu prea pot.Stit cum e...la mine ori mananc ori nu mai mananc deloc, nu pot cu putinu' astept raspuns

6 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Poti face asa: pune-ti mai putin in farfurie, tot timpul mai putin, ridica-te de la masa inainte sa te simti satula, nu-ti face griji ca imediat se umple stomacul de la mancarea inghitita, apoi inainte de masa chinui-te sa bei macar un pahar intreg cu apa. Intre mese manaca numai fructe si incearca sa renunti la dulciuri, suc carbogazos si paine. Nu spun deloc, dar mai reduse un pic. Si desigur, iesi mult afara cu prietenii, eventual la discoteca sa dansezi mult...asta ca sa nu zic sa faci un sport ceva, caci sunt sigura ca ai refuza gandul din start.

| LorryDulce a răspuns:

In primul rand nu mai asculta parerea nimanui,in afara familiei care va fi intotdeauna sincera cu tine,garantat. Daca tie nu ti se pare pot fi simple probleme de constipatie, balonare, etc.Sau chiar sa te fi ingrasat,iar daca este asa nu e problema nimanui, important este sa te simti tu bine, daca tu nu te simti bine atunci poti incepe sa faci cate ceva dar trebuie sa o iei usurel si sa nu disperi!

| Avatar001 a răspuns:

Cu mancare fara sport poti sa slabesti, dar invers e o aberatie. Nu se poate asa ceva. Eu mi-am facut propriul regim, mai bine zis stil de viata si functioneaza perfect. Fara prajeli, grasimi, paste fainoase,dulciuri, carne de porc. Iar dupa 4-5 nu mananc decat fructe. Crede-ma ca ai ce sa mananci si iti schimba complet viata si metabolismul. Eu acum chiar nu mai pot manca altceva.
Eu zic să faci exercitii multe sport cel mai bine să sari coarda tim de 30 de minute pe zi sau chiar mai mult într-o luna sau chiar mai puţin sau să fugi 2 km fuga de rezistenţă nu viteză , şi nu mai mânca carne . Aşa sigur o să slăbeşti dar unii nu se ţin de programul acesta apoi ajung să le pară rău. Ţine minte Cât mai MULT sport ! FĂRĂ diete ! nu sunt sănătoase pentru organism . Mănâncă cât mai puţină carne sau chiar deloc ! Nu mânca după ora 6.
Alta parere
Iti uriz succes!
Funda?

| ccriss a răspuns:

Incearca sa mananci 3 mese pe zi fara gustari intre ele si sa mananci in fiecare zi cu un pic mai putin sa te saturi sa nu mananci pana numai poti o sa reusesti. vara incearca sa mananci multe fructe si salate sunt dea dreptul bune

| kira_9439 a răspuns:

Mai nou mi-a zis cineva ca te ingrasi si daca nu te "eliberezi" in fiecare zi. deci incearca sa faci si asta. cat despre mancatul mai putin, sincer nu iti recomand. inscriete la un curs de dans si o sa faci un corp de invidiat. eu m-am inscris la inceputul verii si acum mi se pare ca am corpul mai frumos. fructele si legumele sunt bune. eventual daca vrei comandati si un aparat care sa te ajute sa slabesti. recomand relax&tone de pe teleshop. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ar trebui prea mult sa-ti pese de ce zice lumea dar stim amandoua ca asta nu o sa se intample...
incearca pana te apuci de dieta, sa porti tocuri, tocurile te inalta si te subtiaza, si nu neaparat tocuri imposibile, poti purta si platforme, daca esti din Bucuresti, mergi prin Afi si la new yorker si magazine din astea de tineret au platforme super dragute pana te obisnuiesti cu mersu pe ceva inalt, te va inalta si plus ca vei si mai sexy;-)