| anonim_4396 a întrebat:

Buna niste siteuri cu modele de unghii simple de facut acasa?

2 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Iti recomand http://fucsia.ro/category/frumusete/unghii/

Sau navigheaza in subcategoria modele de unghii. De la imagini, la poze cu tutoriale pas cu pas sau video si ultimele tendinte.

Modele de unghii simple de facut acasa sunt: cele cu diferite texturi (caviar, catifea), ombre (obtinuta cu un buretel), galaxy (pe langa buretel iti mai trebuie si niste sclipici), splatter (cu stropi de oja), coada de peste (seamana foarte mult cu impletitura care ii poarta numele), diverse tipuri de modele de unghii french contemporane: semiluna (haf-moon), V-chevron-ul (daca nu ai sablon poti folosi chiar banda adeziva scotch) etc.

Usor se obtin modele de unghii si in manichiura in apa, dar necesita mult timp ca fiecare unghie este realizata separat.

Ai idei pentru un intreg an. Bafta!