| DeCeMaiContează a întrebat:

Noi la scoala facem "Ingerasul". Mie mi-a picat o fata cu care nici nu prea vorbesc. La noi in liceu mai este o regula la acest joc: pana cand se vor da cadourile finale trebuie ca in fiecare saptamana sa-i trimitem "copilasului" nostru (fara sa stie cine suntem, evident) printr-o persoana de la alta clasa cate o atentie in valoare de 5 lei. Mie picandu-mi o fata trebuie sa trimit un baiat ca sa-i dea. Faza este ca mi-e foarte rusine sa ma duc la alte clase. Eu nici nu ies din banca in pauze si sunt cel mai anonim din scoala. In plus, nici macar nu stiu cum arata bobocii. Ce sa fac in situatia asta? Nu vreau ca acea colega sa se simta prost doar pentru ca ceilalti primesc, numai ea nu. Nici anul trecut nu prea m-am dus la alte clase (doar de 2 ori, si asta pentru ca m-a ajutat cineva sa gasesc persoane) dar m-am revansat la sfarsit cumparand un cadou de peste 100 de lei.
N-am chef de insulte asa ca daca va trece prin minte sa faceti asta mai bine renuntati. Eu vreau doar sa stiu ce sa fac ca sa prind curaj ca sa dau si eu macar o data. Nu stiu daca acea persoana care m-a ajutat anul trecut va face asta si acum pentru ca am avut o mica neintelegere.
Funda.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

100 de lei iti iei tu ceva. Nu te du, baga motiv ca te doare spatele si trebuie sa stai jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce-ai facut si anul trecut.

| ibaal a răspuns:

Nu fi rusinos!
Oamenii vad ceea ce tu lasi sa se vada.
Profita de aceasta oportunitate si fa-ti prieteni.
Ai un motiv,incepe cu un "buna",intra in vorba,povesteste-le despre ce e vorba, oamenii sunt receptivi la astfel de lucruri in general.
Daca te face sa te simti mai bine, abordeaza o alta persoana de ala alta clasa cand este singura.
Crede-ma, toti avem pitici pe creier.
Anii acestia de liceu vor trece si vei ajunge sa te gandesti ca ai pierdut atat de multe stand in banca!
N-are ce sa se-ntample rau!
Nu trebuie sa ramai in anonimat!
Asa cum alegi sa stai in banca, poti alege sa iesi pe hol!
Daca ai un coleg/a de clasa cu care vorbesti mai mult, ia-l/ia-o cu tine!
Fa-ti curaj! Totul va fi bine!

| ibaal a răspuns (pentru ibaal):

Nu fii rusinos!*