| Andaa22 a întrebat:

nu de foarte mult timp mi-am luat un pui de pitbull. vreau sa va intreb pe cei care aveti. daca al vostru este agresiv asa cum se spune. pentru ca unele persoane am auzit ca nu este adevarat, unii pot fi si ascultatori. A mea este o zapacita trage, rupe si cu alt animal este putin agresiva. in sensul ca sare la gatul lui, acesta fiind probabil modul ei de joacalaughing. vreau sa imi spune`ti daca asa a fost si a/al vostru, si cum a`ti putut sa o faceti mai ascultatoare fara dresaj? mentionez ca stau la blochappy

1 răspuns:
| Bogdan01234 a răspuns:

Nu am avut eu pitbull dar are un prieten foarte bun de al meu. nu l-a dresat iar cainele este un ingeras. totul depinde de cum il cresti. daca stii sa fi stricta cu el de mic. sa iti stie de frica ( nu sa il bati ) sa stie cine este stapanul. prietenul acela al meu nu l-a lovit niciodata. cand facea prostii il pedepsea prin diferite metode ( ridicand tonul, ii intarzia masa, nu il baga in seama chestii de genul ) orice caine este agresiv daca nu este crescut cum trebuie. e adevarat ca aceasta rasa o 'are in sange' insa daca ii arati cine este stapanul nu vei avea probleme cu el.