| TheWolfOficial1 a întrebat:

Bună! Nu ma pot decide ce limba sa invat mai departe, la liceu. Am facut spaniola si germana (dar nu stiu nimic). Am taiat spaniola si rusa de pe lista si au mai ramas germana si franceza. Ce ziceti ca ar fi mai bine? La engleza ma descurc si ambele au cuvinte in comun cu ea. Tind sa aleg franceza incat germana nu ma prea motiveaza, dar tot oscilez

Răspuns Câştigător
| dombom a răspuns:

Franceza, fac germana si e foarte greu sa fi bun. Germana se invata usor doar daca traiesti intr-o tara vorbitoare de germana.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege-o pe cea pe care o stăpânești mai bine.

| Anitta97 a răspuns:

Ich Sage du solltest deutsch lernenwinking

| toniela a răspuns:

Incearca sa inveti mai degraba germana
are mai multe avantaje, precum oportunitati de cariera
articolul pe care ti-l recomand ca sa il citesti ca sa te convingi singur
https://invatagermana.ro/9-avantaje-in-a-invata-germana-online/