| AndreeaDinu255 a întrebat:

Buna, nu stiu ce sa mai fac, am niste stări, ei foarte ciudate, aproape ca imi vine sa mor deoarece prietenul meu ma jigneste mereu si imi vorbește foarte urat fara ca eu sa fac nimic. Gaseste motive stupide si nu stiu ce sa fac, el zice ca spune totul la nervi si ca nu e adevărat nimic, dar eu consider că la nervi spui o dată nu mereu sad.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| uchihasasuke09 a răspuns:

Daca te ameninta cu diferite chestii deja ii foarte rau.Desparte-te de el si daca continua depui plangere la politie, nu ii normal sa te ameninte.Cat despre iubire la inceput ii greu, stiu ca ai mai auzit asta dar o sa iti treaca, nu merita sa iti strici cum a zis Aristotle anii si viata pentru un nenorocit.La un moment dat tot gasesti pe cineva de care sa iti placa doar sa ai grija sa nu fie violent si sa nu umble cu prostii. Sper sa te faci bine cat mai repede.Sanatate multa si liniste.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si ce mai cauti langa el? Te rog, nu-mi spune ca-l iubest. Nu-l iubesti, nu te iubeste. Iti pierzi tineretea, asta faci. Ai dreptul si posibilitatea sa fii fericita, iar tu pierzi ani din viata cu un nenorocit. Pacat, mare pacat. Sa fii sigura ca niciodata nu se va schimba, si clar nu insemni mare lucru pentru el.

| AndreeaDinu255 explică (pentru anonim_4396):

Chair il iubesc si nici eu nu inteleg de ce eu nu mai sunt cu el acum suntem despărțit cică pentru ca tot el e ala care vrea asta ca sunt eu nu stiu cum dar tot el vine la mine după si se milogeste la mine si ma amenința cu diferite chestii daca nu ma împac cu el sad

| MPersephone a răspuns:

Desparte-te.
De ce te complici?

| AndreeaDinu255 explică (pentru MPersephone):

Pentru ca il iubesc si mereu ca o fraiera sper ca se va schimba dar vad ca nu o face si el e cel care vine la mine si se milogeste

| AndreeaDinu255 explică (pentru uchihasasuke09):

Wow ce frums si spus asta multumesc din suflet, poti sa imi spui la ce fel de prostii te referi

| Andreeush a răspuns:

Renunță la el, cât o să îl mai suporți?

| AndreeaDinu255 explică (pentru Andreeush):

Nici eu nu stiu ????

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaDinu255):

Mai, fetito, nu mai folosi cuvinte aiurea. Nu-l iubesti, nu te iubeste, degeaba-mi spui altceva. Ai grija ca anii astia nu-i mai iei inapoi.

| AndreeaDinu255 explică (pentru anonim_4396):

Ok in fine nu are rost sa mai zic nimic daca nu sunt înțeleasă, mersi oricum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreeaDinu255):

Asta e tot ce ai deprins? Ca nu esti inteleasa? Ce e de inteles, mai fetito? Poti avea un om care te-ar diviniza, iar tu iti pierzi timp pretios din viata cu unul care nu da doi bani pe tine. Ti-am spus doar ca nu are rost sa insisti cu iubirea, ca nu il iubesti si nu te iubeste, asta e clar, si e regretabil ca esti intr-atat de naiva incat poti rosti cuvantul "iubire", cand el te trateaza ca pe un gunoi. Nu ai cum sa tratezi astfel pe cineva pe care-l iubesti, intelege.
Degeaba bagi capul in pamant ca strutul. Degeaba ceri ajutor, daca nu vrei sa fii ajutata.
Cazul tau are o singura solutie: pleaca de langa "omul" acela, cat mai repede. Toata viata de va jigni, niciodata nu te va respecta, niciodata nu te va iubi, intelege asta, ca e simplu. Daca te incapatanezi, iti faci doar rau tie, nu altcuiva.
Nu, nu pot sa inteleg de ce ar sta cineva nefericit, cand are posibilitatea sa fie fericit. Asta, intr-adevar, nu pot sa inteleg.

Baga foarte bine la cap, fie ca iti place sau nu, asta e adevarul:
- Nu te iubeste, nu te va iubi vreodata.
- Nu da doi bani pe tine
- Nu se va schimba niciodata
- Nici tu nu il iubesti, e doar o iluzie generata probabil de alte probleme
- Pierzi tineretea fiind nefericita, iar un om care te-ar diviniza e probabil dupa colt.

| AndreeaDinu255 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos, scuze dar am niste stări ciudate d-aia am spus ca nu sunt înțeleasă, am sa tin cont de tot ce mi-ai spus