| anonim_4396 a întrebat:

Buna,nu știu dacă cineva folosește în 2020 TPU, dar incerc.
Am 14 ani in cateva luni fac 15 imi place de un băiat care are 17. El nu este de unde sunt si eu, vine aici doar in vizita. Cand va veni eu voi avea 15 ani si el 18. Credeti ca este prea mare diferenta? Dacă îmi vă care sa fac ceva cu el nu voi accepta pentru ca nu e moral si am o varsta mica pentru asta. El
nu pare sa fie asa. Este respectuos si stie sa se comporte cu o fată. Să Nu credeti ca este un sfânt sau tocilar. Este prea mare difenta intra noi?

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

D-apăi îi strict problema lui. El intră la pușcărie pentru corupere de minori, nu tu ((((=
Stai liniștită, că nu așteaptă el 3 ani după tine ca să faceți și pasul acela. După 2-3 întâlniri o să-ți propună. Tu zici nu, el zice că se desparte de tine, tu o să fi constrânsă și o să zici da și aia e. Crede-mă, niciun băiat nu stă după tine. Nu e vorba de diferența de vârstă, e chestia că ești minoră și el o să fie major.
Încă ceva. Mulți "nu par să fie așa", dar într-un final, se dau cărțile pe față.
Eu zic să nu te arunci prea tare în chestia asta și să îți pună capac, că apoi tu suferi. Nu zic să nu fi cu el, poți intra într-o relație cu el, doar să nu uiți să ții garda sus.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa o dierență mică de vârstă nu trebuie să te preocupe. Important este să vă înțelegeți și să vă iubiți.

| Andreeush a răspuns:

El la vârsta lui probabil are alte așteptări.
Mai bine l-ai lăsa în pace.

| Werrich a răspuns:

Vârsta pentru consimțământul sexual este de 15 ani.

| AlaSwek a răspuns:

Buna seara.
Atâta timp cât nu se întrețin relații amoroase, sa zicem ca asa puteti fi prieteni.
Din ce am aflat, nu este corupere daca persoana este cu 3 ani mai mică. Nu garantez ca este si adevarat.

| Ștefaniq a răspuns:

Între mine și iubitul meu sunt 11 ani diferență. Sunteți foarte ok.

| Eireann a răspuns (pentru Ștefaniq):

Dar nu e aceelasi lucru daca ea are 11 si el 22 sau daca ea are 33 si el 44. La varsta lor (15 si 18) sunt si alte considerente. Ea este o adolescenta care trebuie sa se bucure de aceasta perioada, el este adult.

| AllexXtreme a răspuns:

Nu este mare diferenta de varsta eu cand aveam 18 ani iubita mea avea 13 ani si uite acum am 23 de ani si tot cu ea sunt ne am si mutat impreuna totul a mers foarte bine! Si sexul nu trebuie sa fie o problema daca sunteti amandoi de comun acord e perfect dar daca ai de gand sa nu ii dai pasărea mai bine nu te baga decat sa ii zici. Aaa pai stii eu nu vreau sa fac acum ca sunt mica si mi e frica. Ok am inteles nu ii dai pasarea o luna doua trei dar dupe te lasă. Asa ca iti zic de acum daca vrei sa ai un iubii de 18 ani trebuie sa te astepti la ce o sa se intample, baftaaa.