| victoriacaraus2005 a întrebat:

Nu stiu de unde sa incep. Deci, m-am mutat cu familia in Irlanda si sunt tipa noua din clasa. Imi place de un baiat ataaat de mult. Mereu ma uit la el si sper sa nu ma dau de gol cu asta. Dar, intrebarea mea este, ce trebuie sa fac ca el sa ma placa sau cum sa-mi dau seama daca un baiat ma place? Noi nu vorbim DELOC. Ma simt atat de prost. Spuneti-mi voi ceva. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Zic ca ar trebui sa ai rabdare,in primul rand sa vezi daca e intr-o relatie sau ar vrea sa fie cu alta, apoi sa nu incepi sa il abordezi direct mai ales daca esti fata cea noua, asteapta putin sa il cunosti, si sa te cunoasca el mai bine, eventual va imprieteniti si apoi incerci sa il abordezi!

| Fabyana307 a răspuns:

Trimite i un mesaj daca nu ai curaj sa il bagi in seama in realitate. Probabil ca esti noua in clasa si nu te cunoaste asa de bine, lucrul asta il retine sa nu vorbească cu tine. Ai răbdare, daca vezi ca nu face primul pas, fa l tu.

| Cariba1929202 a răspuns:

Pai cand e singur spune-i un simplu,, buna" a doua zi poti sa vorbesti cu el sa va cunoasteti mai bine.A treia zi intereseaza-te ce anume ii place sa faca de la prietenii lui dar nu.i intreba dintr.o data o sa para ciudat incearca sa te imprietenesti cu ei.A patra zi poti sa filtrezi cu alti baieti cand esti pe langa el o sa pari mai interesanta si nu o obsedata antisociala (joaca-te prin parul lor si zambestele) a 5a zi da.i mesaj sa zicem ca.i place sa deseneze poti sa-i dai mesaj cu : Am auzit ca iti place desenul as vrea sa vad cateva desene de ale tale sa ma inspir si eu din ele deoarece nu prea mai am idei de desene.O sa dai de inteles ca aveti ceva in comun,, desenul" sau orice altceva daca este vorba de fotbal spune-i ca :Cu cine ti echipa x sau echipa y.A 6a zi o sa fie usor sa iti dai seama daca e interesat sau nu de tine dupa cum se comporta. Unii baieti daca te plac te lovesc si se ia de tine altii sunt timizi iar unii incearca sa te bage in conversatie.Iar a 7a zi spune-i complimente gen: arati foarte dragut azi sau : imi place cum te imbraci, sau :Te pricepi la desenat/fotbal/pictat/cantat depinde ce.ii place lui sa faca in timpul liber Daca nu arata ca vrea sa va cunosteti poti uita de el ca nu e interesat de tine.Mult succes!?