| MingRi a întrebat:

Nu stiu unde as putea intreba asa ceva, prin urmare o sa intreb aici. Mi-as dori sa stiu cum pot deveni misionara adventista. Am aproape 18 ani si mi-as dori din suflet daca as putea realiza acest lucru. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cererea ta, te sfatuiesc sa mergi la cea mai apropiata biserica adventista si sa vorbesti acolo, cu preotul, sau seful organzizatiei.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca esti de alta religie, va trebui sa treci in religia lor. Ca misionar va trebui sa mergi la o slujba de a lor si sa intrebi pastorul.

| sasaomulsubtire a răspuns:

Mai bine lasa! Misionara? DA. Dar adventista? De ce adventista? Ce inseamna adventist?