| Alexandrio a întrebat:

Numele meu este Alex si simt ca am un al 6-lea simt. Cand prietenii ma desconsiderau eram ultimul ratat dar alteori intr-o combinatie de Destindere+Pepsi+auto motivare deveneam un geniu pentru cateva ore. Astazi am gasit un tovaras care sa creeze starea Adica..Simt o aura pe cap si vorbesc lejer iar ce zic este Epic. Acum depinde, ca frumusetea este in ochiul privitorului, trecutul se repeta asta insemnand ca nu toti oamenii ma privesc la fel cum m-au cunoscut si trecutul poate reaparea. Astea desigur sunt relative ca si inspiratia mea posibil ca multi sa nu ma inteleaga dar na cat traiesti inveti. Intrebarea e cum fac sa nu ma mai blochez intr-o zona cu mai multi oameni si sa fiu eu, pentru mine senzatia de ce zice asta si asteptarea sa zic prostii si sa ma ignore e pentru mine ca Criptonita pentru Superman, daca as face asta simt ca as ridica pana si avionul de la sol.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca trebuie sa cobori pe pamant si sa fii real, ai vazut prea multe filme SF!
Nu uita ca traiesti printre oameni si daca nu vrei sa fii considerat lunatic, trebuie sa te comporti ca un om normal!

| MissADEEL a răspuns:

E ceva normal. Când ești fericit, devii mai încrezător în forțele proprii și ți se pare că ceea ce spui e (să folosesc cuvântul tău) epic. Asta pentru că ai încredere în tine.
Părerea mea e că ai anxietate.
Se tratează prin cât mai mult contact social real, în mare parte. Îți înfrunți temerile, dar gradual. Mulțimile te inhibă și, cum ai spus și tu, nu te mai simți tu însuți.

| Apac a răspuns:

Tare frate! Mai trage și niște iarbă (iarba, nu cocaina sau alte tâmpenii ) și o să zbori cu mintea sus pe un nor, plutind prin sufletul monoton al întregului popor care cred ca iarba este mai rea decât tutunul și pana in vârtejul fluid al celor ce gândesc ca tine.