| AdinaCrissa a întrebat:

O carte frumoasa? Care v-a placut?(am 14 anibig grin)

Răspuns Câştigător
| BlueBroom a răspuns:

Pe aripile vantului sau La rascruce de vanturi.Sunt frumoase ambele dar prima este un roman. Daca vrei ceva mai sf iti recomand Cronici martiene(e super). Daca vrei sa citesti ceva mai politist(ucideri etc) ai putea citi 10 negri mititei(povestea se baza pe o poveste din care se vor trage moartea unor oameni in conditii stranii... sper sa o citesti).
Succes!big grin

8 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Iliada, Odiseea,(Homer), si daca te pasioneaza misterul iti sugerz romanele lui Agatha Christie

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Iti recomand sa citesti Maitreyi de Mircea Eliade.

O seara placutahappy

| doroteea a răspuns:

Sunt multe carti frumoasethinking ai putea sa citesti
"Zece negri mititei"-Agatha Christi (politist)

sau daca vrei ceva "drama" - "Invitatie la vals" - Mihail Drumes

sau aventura: "Insula misterioasa" - Jules Verne

mie imi plac de obicei romanele din literatura universalahappy

| Mandy a răspuns:

Iti recomand "torturati-l pe artist"
Nu citi de pe net, pentru ca nu coincide deloc cu adevaratul continu al cartii. Mi-ar placea sa spun ca e minunat, ca nu o mai poti lasa din mana, insa mie nu-mi plac textele de genu.Incearca si ai sa vezi happy

| Shagun a răspuns:

In clasa a 8-a am citit cea mai frumoasa carte tongue
Winnetou de Karl May
M-a ajutat si la romana si istorie si geografie big grin
Sper sa iti placa si tie. Tin sa te anunt ca are 3 volume si eu inca mai vroiam sa citesc.

| EX a răspuns:

Pai avand in vedere interesul meu pentru citit(este =0), sa-mi aduc aminte din alea 0 carti pe care le-am citit(intregi). Pai crec ar fi ce-a cu nr 0 si se numea *******. :d

| Craciuuun a răspuns:

Uite cum eram eu pedepsit si obligat sa citesc.citeam baiatul din cutia cu prajituri. sau ceva de genul asta este o carte foarte vesela s. Funda PLZ

| Violetta2303 a răspuns:

Amurg, Luna Noua, Eclipasa, Zori de zi, Vulturul si trandafirul... mie astea imi placbig grin