| Anca124b a întrebat:

Buna,o intrebare in special băieților, daca ati sta fata in fata cu o fata, de 16 ani, putin mai grăsuță,ochelari, timida, ce parere ati avea despre ea? Gen, sa stea mai retrasă, sa o cunoască lumea ca este timida, v-ați băga în seamă cu ea si asa? Ce ati vrea de la ea? Nu stiu ce sa fac cu prietena mea..nu a avut nici o relatie la vârsta asta din cauza asta.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce sa fac nimic, ma uit la ea apoi plec, ii prezinti unu de calibrul ei nitel gras care sa se multumeasca cu ea

| Violleta2022 a răspuns:

Ca mama iti pot spune ca, la varsta asta rautatile intre adolescenti sunt mari.
Faptul ca esti grasuta est un mare inconvenient, fiindca atat baietii cat si fetele, vor incerca sa rada de tine si sa te faca sa te simti prost, din rautate.
Cum esti constienta de faptul esti grasuta, de ce nu incerci sa dai jos surplusul care de greutate?
La anii astia pierzi repede greutate si poti sa artati formidabil in doar 3 luni, dar pentru asta iti trebuie vointa si ambitie ca sa-ti demosterzi tie, ca esti capabila sa fii atractiva si invidiata atat de fete cat si de baieti.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Mie nu-mi plac fetele grase/grasute. Ca e timida si poarta ochelari nu e nici o problema. Sigur, m-as baga in seama cu ea daca mi-ar placea asa din vedere ( nu vorbesc de o fata de 16 an, eu am 23 deci nope laughing, dar asa in general da ) si as incepe o conversatie cu ea care ar putea duce spre o relatie. Te sfatuiesc sa nu faci nimic deocamdata, las-o pe ea sa decida ce vrea sa faca, nu ii baga tu "iubiti" pe gat cu forta. Cand o sa fie pregatita ( sau cand o sa simta nevoia ) o sa faca singura o miscare. Mai las-o macar un an doi si dupa are tot timpul de baieti. Acu bucurati-va de adolescenta si de perioada asta a vietii in care nu ai nici o grija

| alexalx1234 a răspuns:

Relațiile la vârsta aia sunt doar o joacă de copii. Nu se leagă nimic serios. Ar fi bine să mai aștepte. Majoritatea băieților la vârsta aia se gândesc doar la sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca arata cat de cat decent si are o personalitate frumoasa (si daca e baiat, ca eu sunt fată), da, ar fi ok. Dar nici relatiile nu se fac asa cu una cu doua, trebuie sa ajungi sa cunosti prea bine persoana respectiva, ca altfel nu am incredere.

| timidu89 a răspuns:

Depinde, ce inseamna "grasuta" pentru tine? Ca are ochelari si e timida nu e o problema. Chiar o relatie serioasa daca ar vrea si ea.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru timidu89):

Buna asta man laughing), Acu cateva zile te-am vazut spunand ca te-ai baga la o orgie cockhold sau ce naiba mai era aia ( ala care cauta pe cineva pentru prietena lui minora ) si acu spui ca te-ai baga la o relatie serioasa. Chiar am ras la asta, ma jur rolling on the floor

| timidu89 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Zicea ca is majori amandoi, abia apoi am vazut ca is minori intr-o postare. Da e un troll toata ziua tipul ala. Nu poti avea relatie cu o tipa de 16 ani sau ce? Rade cat vrei ca e gratis happy

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru timidu89):

Nu a zis nimeni sa nu ai o relatie cu una de 16 ani, nu am ras in sensul ala rau. Omul repeta intrebarea plus n-am stat sa vad daca e troll sau nu. Stai linistit ca nu rad de oameni, am ras doar la faza asta si nu la modul ala rautacios ( daca s-a inteles altceva zic scuze happy )

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Cum are pe Facebook? Zi-i, dacă vrea să vorbesc cu ea! big grin O pot încuraja, în problemele cu stima de sine scazută și o pot ajuta în dezvoltarea personală. happy Botezan Radu Daniel, dacă vrea și mă poate contacta oricând. big grin Vreau să o ajut.winking Funda? happy

| Robert45481 a răspuns:

Da e ok și eu am 16 ani și nu judec vreun aspect să zicem că persoana e mai valoroasă când e prezentă cu "sufletul"

| BurleaLaur a răspuns:

Toti merita sa aiba pe cineva care sa iubeasca
chiar sa fie si gasa sau slaba merita pe cineva
in privinta timiditatii nu pot sa spun nimic dar unele persoane nu inteleg ce inseamna iubirea
de asta si asa spun
daca iubesti pe cineva nu te uiti la ceea ca esti grasa sau slaba, fumoasa sau urita, cu ochelari sau fara.
CONTEAZA CE AI IN SUFLET
DACA IUBESTI CU ADEVARAT NU TE MAI UITI LA CELEA SPUSE DE MINEMAI SUS