| anonim_4396 a întrebat:

o intrebare pentru baieti : Ce va atrage la o fata in sensul de a va indragosti de ea?

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Bineinteles ca la inceput cand vedem o fata care ne place, ne atrage din punct de vedere fizic (aici fiecare cu gusturile sale).
Dar e cale lunga pana a ajunge la dragoste; nici macar nu sunt de acord ca se ajunge atat de departe.
Pentru ca o fata sa-mi placa atat de mult, ar trebui sa ma impresioneze modul de gandire, sa nu aiba carente de incredere in sine, sa dea dovada de o oarecare independenta, si nu sa depinda de un grup de 3-4 fete cu care sta non-stop.
Mai auzi la unul si la altul ca opusii se atrag, dar ce suntem noi, magneti? Ar trebui, bineinteles, sa faca parte din aceeasi sfera psihologica din care fac parte si eu. Sa-si argumenteze opiniile, sa nu se supere din nimicuri.
Si pot continua, dar nu e nevoie. Ai inteles ideea.

| Burlacu006 a răspuns:

Eu sa va zic nu conteaza ca are tate sau cur, ce conteaza modul de gandire.