| eoooo a întrebat:

Bună, o întrebare pentru fete. Aş vrea astăzi să mă epilez cu Benzi de ceară rece Veet însă aş vrea să vă întreb. este dureros? şi cum se face. după ce faci duş sau înainte? Trebuie sa te dai cu ceva înainte? Pielea trebuie să fie umedă? Vă mulţumesc mult happy

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Nu trebuie sa faci dus daca ai facut aseara desi e buna ideea, la caldura porii se deschid si s-ar putea sa doara mai putin.Benzile de ceara se pun pe pielea uscata.Ai instructiunile in cutie.Se tin benzile intre palme se desfac,se pun pe picior,se apasa usor, se trage in sensul invers al cresterii firului de par, adica de la capatul de la laba piciorului.Nu te dai cu nimic inainte.Da e cam dureros. Dupa ce ai terminat in pachet ai niste plicuri cu care te stergi la sfarsit.Adica cred ca ai ca eu am luat alte benzi.Citeste bine instructiunile. Daca ramane ceara pe piele se va lua cu servetele acelea cu care te dai la sfarsit. Dupa ce te epilezi nu iesi afara o ora doua.Iti urez mult succes!

1 răspuns:
| Ieatchocolateateveryhourintheday a răspuns:

Am folosit weet si e mai dureros cu epilatorul.e chiar ok. e de preferat sa te epilezi dupa ce faci dus si dupa ce te exfoliezi(ca sa iei si firele de sub piele), ca sa nu agresezi pielea proaspat epilata cu geluri de dus sau mai stiu eu ce. si pielea trebuie sa fie uscata, doar vrei sa se prinda bine ceara. multa bafta la epilat happy